Жири в продуктах: залишити або ліквідувати?

У молодості, коли людина здорова і енергійний, її організм керується у харчуванні головним чином власним апетитом. Але з віком або з накопиченням зайвої ваги, коли рівень холестерину в крові явно завищений, то на апетит вже покладатися не варто, а слід прислухатися до порад дієтологів.

Сучасні заповіді здорового способу життя і раціонального харчування свідчать: «Менше жиру!» Згідно з науковими рекомендаціями жири повинні складати не більше однієї третини всіх калорій в раціоні. Але, слідуючи новомодному буму здорового харчування, ми більше переїдаємо, ніж недоїдає жирів. Як же знайти золоту середину?

У наш час високих технологій харчова промисловість навчилася випускати продукти, що задовольняють будь-які запити споживача. Але, тим не менше, кожен з випущених продуктів є джерелом відвертих сумнівів. Як бути, якщо одного йогурту на прилавках магазинів можна нарахувати близько 20 різновидів? Сучасні виробники взяли на озброєння гасло «Все для здоров’я й фігури споживача» і привласнюють своїй продукції багатообіцяючі характеристики: «легкий», «низькокалорійний», «знежирений» і т.п. У чому різниця між цими термінами і який з них вибрати?

Слово «легкий» використовується виробниками тоді, коли вони хочуть підкреслити, що в продукті менше жирів і калорій, ніж у подібних йому. Загалом поняття це досить суб’єктивне і має відношення лише до конкретного бренду. Насправді цілком може виявитися, що «легкий» варіант однієї марки не менш калорійний, ніж стандартний варіант іншої. Для визначення оптимального вмісту калорій в продукті корисно порівнювати таблиці харчових показників різних торгових марок.

Часто на упаковці можна прочитати мітку «Без цукру».

Це означає, що в якості додаткового інгредієнта не був доданий цукор, але в самому продукті цілком допустимий вміст цукру. Так, наприклад, фрукти мають природно високий вміст цукру.

Під терміном «Інгредієнти» варто враховувати «Правило 25%». Згідно з ним, виробники зобов’язані вказувати ті інгредієнти, зміст яких у продукті становить не менше 25%. Тому, якщо ви купили піцу, яка на 10% складається з ковбаси, ви ніколи не дізнаєтеся, з чого саме зроблена ця ковбаса.

Слід розуміти різницю між «легкий» і «знежирений». Коли на етикетці позначено «низький вміст жирів», це означає, що продукт містить менше 3 грам жиру на 100 грамів. Знежирені це ті продукти, в яких міститься жиру не більше 0,15 г на 100 г. А от до продуктів з етикетками «знежирено на 90%» слід поставитися насторожено — це означає, що 10% жиру в них все ж таки присутні.

Багато жінок сьогодні прагнуть підтримувати у формі свою фігуру за допомогою всіляких довгограючих дієт, що виключають жири. Якщо ви дотримуєтеся знежиреної дієти, то про ресторани, піцерії, китайські кухні і святкові застілля можете забути. Але щоб не виглядати білою вороною на громадських заходах, можна звернутися до дієтолога, і він допоможе скласти таку дієту, щоб навіть у моменти загального об’їдання не звертати на себе уваги жуванням капустяного листа.

Поради для збереження осикою талії

Пропонуємо кілька порад, які допоможуть вашій фігурі завжди залишатися первозданною.

  1. Якщо захотілося до вечора перекусити, то замість шоколадки або пиріжка з’їжте яблуко або апельсин.
  2. Не зловживайте спиртними напоями, особливо червоним вином, віскі і бренді. Біле вино менш калорійне. А от води краще пити більше.
  3. Птицю краще їсти без шкіри, це зменшить вміст у ній жирів на 50%.
  4. Забудьте про смажену картоплю та фрі. Як гарнір в будь-якій кількості підійдуть овочі.
  5. Відмовтеся від закусок типу салямі та інших копченостей.
  6. Остання найдієвіша рада для жінок: одягніть вузьку сукню і сядьте ближче до дзеркала або до чоловіка своєї мрії – це не дозволить вам об’їдатися.

Але навіть якщо ви вивчили на вміст жирів всі продукти, не забувайте, що багато з цих жирів, шкідливих для ваших стегон, корисні для інших, більш важливих речей. Наприклад, молоко необхідно для здорових нігтів і волосся, арахісове масло і шоколад переможуть депресію, стимулюють лібідо і ерекцію. Тому не забувайте, що страшний не сам жир, але його необмежена кількість. Оптимальна щоденна доза жиру для жінок — 70 г.