Жіночий календар поганого настрою

Поганий настрій, апатія, пригніченість, дратівливість часто супроводжують жінок у повсякденному житті. Але уникнути проблем з психічним здоров’ям можна, якщо знати про наявність «небезпечних» днів, коли тонкий жіночий організм найбільш сприйнятливий до психологічних травм. Дослідження показали, що самими неврівноваженими днями є дні овуляції.

Учені вирішили допомогти жінкам справлятися з нападами нудьги і роздратованості, для чого вони провели спеціальне дослідження. Учасниці експерименту не приймали протизаплідні таблетки, і у всіх була регулярна менструація. Жінкам запропонували до перегляду 14-хвилинний фільм, насичений картинами смерті та насильства. Відразу після перегляду для аналізу на гормони була взята проба слини, а учасницям запропонували записувати протягом декількох днів свої думки про переглянуті відео, а також відзначати, як часто вони подумки поверталися до нього.

Психологи відзначають, що повторювальні і небажані думки – це ознака неспокою і навіть розлади. Як правило, такі думки виникають відразу після перенесеного стресу і можуть хвилювати жіночу душу протягом декількох днів або тижнів. Фахівці встановили, що на етапі лютеїнової фази менструального циклу жінки схильні до продукування нав’язливих думок в 3 рази частіше, ніж зазвичай.

Такий «тривожний» період, як правило, починається з шістнадцятого і закінчується двадцятим днем циклу.

Тобто можна говорити про те, що існує всього кілька днів у місяці, коли жінкам особливо важко переживати стрес.

Дане відкриття планується практично використовувати в роботі з жінками, які пережили стресові ситуації. Метод обчислення «небезпечних» днів допоможе визначити наперед можливе загострення симптомів таких станів як депресія або посттравматичний стресовий розлад. Такий підхід дає можливість фахівцям запропонувати профілактичні методи лікування психічних розладів.

На цьому автори дослідження вирішили не зупинятися і планують проводити подальші дослідження, спрямовані на вивчення даної теми. Вчені поставили перед собою завдання з’ясувати, яку роль в даному процесі відіграють протизаплідні таблетки, а також, яким чином реальні травми, а не просто перегляд фільму, відбиваються на самопочутті жінки.