Як забезпечити організм йодом?

Морські продукти – практично єдиний спосіб забезпечити організм необхідною кількістю йоду. Територіально наша країна відноситься до такої ендемічної зони, де вміст йоду у воді та грунті занадто малий. Тому і в продуктах харчування рослинного походження йоду не завжди достатньо. Багато хто намагається компенсувати цей недолік за допомогою йодованої солі. Але вона має властивість втрачати йод, зберігаючись у відкритій сільниці і в негерметичних упаковках всього за 3 дні!

Про необхідність організму йоду знають всі. Так, гормони щитовидки, в складі яких міститься йод, безпосередньо пов’язані із зайвою вагою – вони регулюють швидкість обмінних процесів в організмі. При їх нестачі метаболізм сповільнюється, з’являється маса симптомів, що погіршують самопочуття (слабкість, стомлюваність), а також і зайві кілограми.

Щоденна норма йоду для дорослих – 150 мг йоду. Для вагітних і годуючих жінок – 200 мг.

Корисно знати і про те, що йод примхливий, він має властивість швидко випаруються з продуктів харчування. Так, при готуванні страв на сильному вогні втрачається до 40% мікроелемента. Але не варто міняти рибу на настойку йоду – в одній краплі міститься його місячна кількість! Йодом не можна запастися про запас, при великих його кількостях він не тільки виведеться з організму, але може викликати симптоми передозування.

Фармацевти розробили спеціальні препарати, призначені для компенсації йоду.

Продукти, в яких йоду міститься найбільше (на 100 г):

  • риб’ячий жир – 700 мг,
  • – морська капуста (250 мг),
  • – солоний лосось (200 мг),
  • – креветки (180 мг),
  • оселедець (52 мг).

Здоров’я завжди на першому місці. Якщо ви потребуєте допомоги, не соромтеся звертатися в Центр Сімейної Медицини. Ви отримаєте професійну допомогу та персоналізований підхід до вашого лікування, спрямований на досягнення оптимального стану здоров’я.