Щороку радість настання тепла ми поєднуємо зі стражданнями від комариних укусів. Дрібні комахи щовечора набридають своїм противним писком, а ще гірше — болісним свербінням, яке слідує після укусів. Але й тут сучасні технології прийшли нам на допомогу, запропонувавши масу засобів для боротьби з жалячими комахами.
Попит на протикомарині засоби дійсно підвищується з приходом літа. Але як впливають роблять всі ці креми, розпилювачі і ароматичні спіралі на людський організм? Лікарі попереджають, що всі препарати, які відлякують москітів, небезпечні для нашого здоров’я!
Найпоширенішим з них є ароматична спіраль. Спіралі пресуються з деревної тирси і містять інсектицид алетрин, що викликає сильну алергію.
Вчені Південної Кореї в 2008 році провели дослідження, в ході якого з’ясували, що при згорянні всередині закритої кімнати однієї такої спіралі виділяється викликаюча рак речовина формальдегід в кількості, яку дає викурювання 22 сигарет. Більше того, кількість твердих частинок, що виділяються в димі при горінні, рівноцінно 56 сигаретам. Лікарі не рекомендують часто використовувати всередині закритих приміщень спіральок, так як вони можуть викликати астму у дітей.
На другому місці за популярністю стоять аерозолі, основною речовиною яких є піратрід, паралізуючий нервову систему комарів. Але люди часто без міри використовують ці аерозолі, боячись підпустити до себе хоча б одного комара. У результаті вони у великій кількості потрапляють всередину організму через шкіру, з їжею або предмети домашнього ужитку. Після використання аерозолів проти москітів всі ці речі слід ретельно промивати водою з милом.
У нашій країні отримали популярність електронагрівачі з маленькими подушечками, які вкладаються в них, що просочені все тим же піратрідом. Вони менш токсичні, ніж спіралі, але все одно викликають безліч побічних ефектів, у тому числі алергію, риніти, астму, головні болі, шум у вухах, позиви блювоти, а у важких випадках навіть кому. Нагрівачі з подушечками слід ставити в радіусі не менше двох метрів від ліжка.
Часто ми користуємося і різними репелентами, такими як лосьйони або креми, що відлякують своїм запахом комарів. Проте всі ці засоби містять з’єднання ДЕТА, яке в 50-х роках розробили американці для своїх солдатів. Дослідження вчених показали, що ДЕТА впливає на нервову систему людини, на народження дітей і викликає хвороби серця. У 2005 році влада США запропонували замінити це з’єднання на натуральний лимонний евкаліпт.
Якщо ви дбаєте про своє здоров’я і дуже акуратно ставитеся до вибору протимоскітних засобів, то найоптимальнішим варіантом стане використання з цією метою деяких рослин. Властивості деяких рослин відлякувати комарів відомі з давніх часів. Серед самих «неприємних» для комах можна назвати м’яту, розмарин, ромашку, герань, листя томатів. Також допоможе відвар гвоздики, яким можна протерти ділянки тіла перед виходом на вулицю. До відлякуючих засобів відносяться запах валеріани, тютюнового диму, запах від злегка просушеної хвої.
Якщо у Вас виникли проблеми зі здоров’ям, не соромтеся звертатися в Центр Сімейної Медицини. Тут вам забезпечать кваліфіковану допомогу та підберуть індивідуальне лікування, спрямоване на покращення вашого стану здоров’я. Ваше благополуччя є нашим пріоритетом.