Практично кожен другий житель планети сьогодні страждає в тій чи іншій мірі від дисбактеріозу. Причина в тому, що ми вживаємо далеко не найкорисніші продукти. Звичайно, не тільки нераціональне харчування викликає дисбактеріоз, але воно має великий вплив на процес травлення.
Якщо дисбактеріоз вже «облюбував» ваш кишечник, то справитися з ним не так вже й просто, але можна. У нашому кишечнику живе до 500 видів різних бактерій, частина з яких – корисні. Ці корисні мікроорганізми не дають поширюватися патогенній мікрофлорі, пригнічуючи її. При зниженні імунітету починають швидко розмножуватися патогенні бактерії, пригнічуючи корисну мікрофлору. Так і розвивається дисбактеріоз.
– Часто повторювані кишкові розлади
– Метеоризм, який доставляє дискомфорт, бурчання в животі
– Іноді зустрічається вторинна лактазная недостатність (непереносимість продуктів, що містять молоко і навіть кисломолочних продуктів).
Причини дисбактеріозу, найчастіше, в прийомі антибіотиків, які вбивають корисну флору кишечника. Поряд з цим дисбактеріоз може бути викликаний панкреатитом (запаленням підшлункової залози), зниженням кислотності шлункового соку, непрохідність кишечника, іммуннодефіціт, неправильне харчування, жорсткі дієти, інфекційні захворювання.
Якщо ви визначили, що у вас дисбактеріоз, то приготуйтеся до тривалого лікування. При правильному підході лікування
включає в себе наступні етапи:
– нормалізація мікрофлори тонкої кишки,
– нормалізація мікрофлори товстої кишки,
– нормалізація кишкового всмоктування,
– відновлення моторики кишечника,
– стимуляція роботи кишечнику.
Для нормалізації діяльності кишечника застосовується цілий ряд препаратів, вживати які слід суворо за рекомендацією лікаря.
Антибактеріальні препарати (тетрациклін, метронідазол та ін.) призначені для усунення патогенних бактерій. Але серед них є й такі (протиглистні, наприклад), які й самі відчутно викликають дисбактеріоз. У той же час бувають випадки, коли вони необхідні.
Бактеріальні препарати містять у своєму складі штами корисних бактерій – пробіотики, пребіотики, сімбіотикі. Серед них є такі, які містять всього один штам бактерій (наприклад, Лактобактерин, Бифидумбактерин, Колібактерин), а є ті, до складу яких входить відразу комплекс бактерій (Лінекс, Ацилак, Біфіформ). Препарати Флорін Форте, Пробифор, Біфідумбактерін Форте – це живі бактерії, які інфікують мікрофлору кишечника.
Сорбенти незамінні при лікуванні дисбактеріозу. Вони вичищають токсини з організму (продукти бродіння і гниття, продукти життєдіяльності мікроорганізмів і т.д.). Найбільш відомим серед сорбентів є Ентеросгель. Він є своєрідною губкою, що усуває патогенні мікроорганізми.
Нормалізація харчування – важливий момент при лікуванні дисбактеріозу. Насамперед, треба обмежити продукти, які викликають бродіння і гниття (борошняні вироби, м’ясо, солодощі, смажене). Включіть у свій раціон кисломолочні продукти (якщо немає непереносимості лактози), овочі, фрукти, каші, хліб грубого помелу.
Але щоб не ускладнювати життя дисбактеріозом, краще проводити його профілактику, яка полягає в правильному харчуванні та здоровий спосіб життя. Доведено, що кожен, хто веде неправильний спосіб життя, в тій чи іншій мірі відчуває симптоми дисбактеріозу.