Сучасний світ схильний до віртуалізацій, і це вже не секрет. Батьки, які не розлучні зі своїми гаджетами, не можуть приділяти своїм дітям належної уваги, адже вони постійно відволікаються на дзвінки, смс-повідомлення, спілкування в чаті, ігри.
Наш час – це час «віртуального» покоління, прив’язаного до комп’ютерів і планшетів, як алкоголіки до спиртного. Статистика показує, що до семи років сучасні діти рік свого життя проведуть, дивлячись в екран того чи іншого електронного пристрою. А приклад вони беруть зі своїх батьків, які теж не можуть відірватися від мобільних пристроїв.
Психологи вже відзначили, що сучасні технології привели до пасивного виконання батьківських обов’язків, недбалого ставлення до дитини. Експерти наполягають на тому, що дорослі знову повинні взяти під контроль свої сім’ї.
Вчені встановили, що залежність від гаджетів на кшталт алкоголізму або наркоманії. У цьому випадку також виробляється дофамін – речовина головного мозку, яка відіграє важливу роль в системі винагороди і пов’язана з розвитком згубних залежностей.
Сучасні тінейджери проводять до шести годин в день за смартфонами, планшетами, ноутбуками і т.п. Навіть у 10-річних дітей є доступ до п’яти різних видів пристроїв з екраном у власному будинку, а часто вони використовують кілька одночасно!
Фахівці стверджують, що ставлення дітей до сучасних пристроїв багато в чому залежить від поведінки батьків. Так, діти, чиї батьки дивляться в екран більше 4 годин на день, обзаводяться цією ж звичкою в 10 разів частіше! Але чи не бояться дорослі, приділяючи стільки уваги віртуальному життю, пропустити дорослішання своїх дітей, важливі моменти їхнього життя?