В даний час спортивні центри пропонують своїм клієнтам найрізноманітніші фітнес-програми. Більшість відвідувачів ставлять собі за мету підтримати форму, бути в тонусі і скинути вагу, вибираючи для цього інтенсивні навантаження. Вважається, що в поєднанні з правильним харчуванням, великі фізичні навантаження дають найбільш ефективний результат. Однак фахівці поспішають переконати настільки затятих прихильників вимотувати себе: фізичні тренування найбільш продуктівні, якщо проходять в помірному режимі.
Вчені кажуть, що впевненість в тому, що виснажливі заняття – єдино правильний шлях, веде до проблем зі здоров’ям.
Довести це вчені змогли за допомогою дослідження. Одну групу добровольців попросили протягом восьми тижнів три рази на тиждень бігати на біговій доріжці по 30 хвилин. Згідно складеній програмі, учасникам експерименту не потрібно було напружуватися, а поступово збільшувати навантаження. У другій групі людей, з сидячою роботою, також просили займатися бігом, але в більш інтенсивному режимі. Їм необхідно було постійно збільшувати навантаження. Всіх добровольців обстежували до і після експерименту.
В обох групах у учасників підвищилася фізична витривалість. Але в другій групі рівень напруженості від вправ залишився колишнім, як і на початку експерименту, що в цілому негативно позначилося на здоров’ї. А ось учасники першої групи продовжували свої вправи із задоволенням, що дозволило поліпшити показники ваги, тиску і настрою.
Висновки вчених такі, що виснажливі тренування, формуючи фізичну витривалість, завдають шкоди здоров’ю. Також було доведено, що якщо людина отримує задоволення, то менше ймовірності, що вона в майбутньому відмовиться від зайнять.
Здоров’я завжди на першому місці. Якщо ви потребуєте допомоги, не соромтеся звертатися в Центр Сімейної Медицини. Ви отримаєте професійну допомогу та персоналізований підхід до вашого лікування, спрямований на досягнення оптимального стану здоров’я.