Серцеві захворювання – найпоширеніша причина смертності на Землі. Проблема ускладнюється ще тим, що багато хто безвідповідально ставляться до свого здоров’я, провокуючи хвороби серця курінням, алкоголем, а також не стежачи за своєю вагою. А недавнє дослідження вчених показало, що після 30-річного віку у жінок ризик захворювань викликає повна фізична бездіяльність.
За статистикою Серцевої Асоціації, в США більш ніж одна з трьох жінок страждає від серцево-судинної хвороби, при цьому майже 50% з чисельності таких пацієнток – це афроамериканки, а 34% – європейські жінки.
Дослідження ґрунтувалося на порівнянні чотирьох головних факторів ризику для серцевої хвороби: індекс маси тіла вище середнього, куріння, високий кров’яний тиск і відсутність фізичної активності.
Команда дослідників зазначила, що ці чотири фактори ризику відповідальні більш ніж за половину глобальних випадків серцевих захворювань. Учені також відзначили, що поширеність куріння серед жінок 22-27 років впала на 28%, а у віці 73-78 років – на 5%. Але поширеність фізичної бездіяльності і високий кров’яний тиск, навпаки, збільшилися.
Об’єднавши ці дані, вчені виявили, що до віку до 30 років куріння не занадто сильно впливало на ризик серцевої хвороби. Але у віці від 30 до 90 років найбільший ефект на ризик надавав низький рівень фізичної активності.
Здоров’я завжди на першому місці. Якщо ви потребуєте допомоги, не соромтеся звертатися в Центр Сімейної Медицини. Ви отримаєте професійну допомогу та персоналізований підхід до вашого лікування, спрямований на досягнення оптимального стану здоров’я.