Вечеря після шостої? Не проблема!

«Секрет моєї стрункості — я не їм після шостої», — заявляють подруги, які знають толк в дієтах. Розділилися і думки дієтологів: одні категорично забороняють їсти після 18.00, інші рекомендують легку їжу у вигляді вечері. Так який же варіант обрати?

Потрапляючи додому після важкого робочого дня, злі і голодні, чи голодні, а тому злі, ми першою справою мчимо на кухню і відводимо душу за тарілкою з смачною і ситною їжею. Ми отримуємо від цього задоволення на двадцять хвилин, а потім скаржимося на те, що рік від року джинси стають все тісніше на нашій фігурі.

Однак і сліпа віра в те, що відмова від їжі в вечірні години корисна, не допомагає розлучитися із зайвими кілограмами, крім того, затьмарює наше життя.

Більшість дієтологів і гастроентерологів зійшлися на думці, що вечеря — корисна річ, і відмовлятися від неї навіть шкідливо. Вечеряти треба обов’язково, але робити це з розумом. Проте є один нюанс — неправильна вечеря таки гірше її відсутності.

Шкідлива вечеря

Якщо в останній прийом їжі ви включаєте мало не половину добової норми споживаної їжі, якщо на тарілці вас чекає смажений шматок м’яса зі смаженою ж картоплею, а салат заправлений майонезом, а потім все це ще присмачити десертом у вигляді тортика, то це якраз той варіант, коли «вечерю віддай ворогові», як радить народна мудрість. Самі неправильні продукти для вечері: смажене м’ясо, картопля, боби, хліб, випічка, солодощі і солодкі газовані напої.

Корисна вечеря

Оптимальніше всього таку вечерю організувати за чотири години до сну, а складатися вона повинна не більш ніж з 20% денних калорій. При цьому добова норма дорослої людини в залежності від віку, статі, способу життя — від 2500 до 4500 калорій. Отже, у склад вечері повині входити нежирні і низькокалорійні продукти, несолодкі і безкофеїнові напої. Вечірній прийом їжі повинен включати ті продукти, які до моменту засипання встигають з шлунку емігрувати в кишечник.

Найшвидше шлунок покидають кисломолочні продукти, натуральні йогурти, легкі бульйони, яйця, омлети і несолодкі фрукти.

Трохи довше затримуються риба, пісне м’ясо, рис, відварна картопля, солодкі фрукти, овочі і салати.

А найдовше наш шлунок справляється з жирним м’ясом, жирною рибою, бобами і всілякими поєднаннями білкових (м’ясо, риба, сир) і крохмалистих (хліб, каші, картопля, макарони) продуктів.

При складанні меню на вечерю, враховуйте, що у вечірній час гірше засвоюються жири і тваринні білки, тому перевагу краще віддати рослинній їжі і «корисним» вуглеводам.

Ідеальною вечерею стануть: кисломолочні продукти, відварна або запечена риба (нежирне м’ясо), зелені овочі. А можна все це замінити фруктовим святом.