Організм людини – складна система, де всі органи пов’язані між собою. А значить можна применшувати негативний вплив неправильної постави, особливо у дітей і підлітків.
Постава є комплексним поняттям про звичне положення тіла людини, який стоїть в невимушеній позі. Регулюють і визначають поставу рефлекси пози, що відображають як фізичний, так і психічний стан людини. Якщо людина сутулиться, горбиться, це говорить, про те, що вона не впевнена в собі, а пряма, гордовита постава – ознака високої самооцінки.
В якійсь мірі поставу обумовлює спадковість, проте процес формування постави, який починається з раннього дитячого віку, залежить від численних факторів зовнішнього середовища.
Найпоширенішими причинами порушення постави стають слабкі м’язи тулуба або нерівномірність їх розвитку. Сприяти цьому може м’яке спальне місце, меблі, невідповідні росту дитини, неправильно підібраний одяг, неправильна поза при сидінні за столом, читання лежачи, носіння сумки на одному плечі. Причиною порушення постави також може бути і рахіт.
Згодом неправильна постава стає звичкою. Цьому сприяє відсутність необхідної рухової активності у дітей, їх неправильне фізичне виховання.
На батьках насамперед лежить відповідальність за правильну поставу дитини. Вони повинні пам’ятати, що порушення постави можуть викликати захворювання хребта і корінців спинного мозку, що погіршує функціонування дитячого організму в цілому.
Найбільш небезпечний вік в плані порушення постави – статеве дозрівання (дівчата в 13-15 років, хлопчики – 14-16 років). Батьки повинні створити дитині оптимальні умови для сну і занять, а також виробити звичку постійно контролювати свою поставу.
Здоров’я завжди на першому місці. Якщо ви потребуєте допомоги, не соромтеся звертатися в Центр Сімейної Медицини. Ви отримаєте професійну допомогу та персоналізований підхід до вашого лікування, спрямований на досягнення оптимального стану здоров’я.