Є люди, які не уявляють і дня без газованої води. Сьогодні багато інформації про те, що треба якомога більше вживати води, так як наш організм на 70% складається з неї. Однак медики мають на увазі звичайну воду, а от газовану воду рекомендують виключити з раціону по ряду серйозних причин.
Негативне ставлення до газованих напоїв у лікарів викликають, перш за все, речовини, що містяться в них. Одним з найвідоміших є аспартам – підсолоджувач, харчова добавка. Він в 200 разів солодше цукру, але не містить вуглеводів. У ста країнах світу аспартам дозволений. Вважається, що добова доза — 40 мг на 1 кг ваги – абсолютно нешкідлива. Будь-який газований напій містить цукор або його замінники. Так, маленька пляшка Пепсі-коли (0,33) містить 8 шматочків цукру (57,74 ккал/100мл). Чи не варто задуматися тим, кому цукор протипоказаний? У цьому випадку краще вибирати напої з замінниками, наприклад, з тим же аспартамом.
Лимонна кислота також присутня в газованих напоях. Але якщо напій пройшов всі рівні сертифікації, то рівень вмісту кислоти, швидше за все, не становить небезпеки.
Найчастіше в газованій воді міститися харчові добавки. Варто знати, які з них заборонені: Е121, Е123, Е240, Е954, Е924в.
Жодна газована вода не обходиться без вуглекислого газу. Сам по собі він нешкідливий, але його присутність у воді збуджує шлункову секрецію, підвищує кислотність шлункового соку і провокує метеоризм.
У процесі дослідження впливу газованих напоїв на організм вчені нещодавно з’ясували, що їх часте вживання загрожує розвитком астми або хронічної обструктивної хвороби легенів.
Дослідники з Університету Аделаїди на чолі з зуміння Ши в березні 2008 — червні 2010 років провели телефонне опитування 16 907 чоловік у віці 16 років і старше, що проживають в Південній Австралії. Вчені з’ясовували, як часто і в якому обсязі респонденти пили безалкогольні газовані напої.
Ось що показали результати опитування: кожен десятий щодня випивав більше 500 мл газованої води. Це перевищує безпечну норму і призводить до розвитку хвороб дихальної системи. Спостерігається прямий зв’язок: чим більше людина випиває, тим вище ризик.
Статистика показала, що з людей, що випивали більше півлітра газованої води в день, 13,3% придбали астму, а 15,6 % — обструктивну хворобу легенів.
Крім астми газовані напої можуть спровокувати і ряд інших серйозних захворювань, серед яких карієс, остеопороз, камені в нирках, цукровий діабет.