Людський організм – складний механізм, в якому всі деталі повинні працювати ідеально. Але часто ми самі є винуватцями несправності цього механізму, а якщо бути точними – нам заважають сильні емоції.
Те, що сильні емоції є головним ворогом людського здоров’я, говорили ще стародавні китайські доктори і філософи. Вони стверджували, що практично всі сім емоцій, які проявляються занадто сильно, шкідливі для роботи організму. Кожна з них негативно впливає на енергетичну оболонку людини (ауру).
Це було підтверджено шляхом досліджень вченими з Єльського університету в Нью-Хейвені (США). Вони заявили, що сильні важкі емоції негативно впливають на частоту серцебиття і можуть викликати смерть у людей з ослабленим здоров’ям.
Вплив сильних емоцій вивчали і британські вчені. Зокрема, вони з’ясували, що синдром «розбитого серця» дійсно існує. Психологічний біль від втрати коханої людини може бути настільки сильним, що привести до смерті.
Група вчених з Лондона з’ясувала, що люди, які переживають сильний душевний біль, більш схильні до ризику виникнення інфарктів та інсультів. Причиною цьому три фактори: по-перше, в стані стресу людина забуває приймати ліки, по-друге, у людини пропадає апетит, по-третє, нервове виснаження починає впливати на весь організм в цілому.
Дослідження проводилися в тому числі серед частини населення похилого віку, всього в ньому взяли участь більше 30 тисяч чоловік. Виявилося, що серед людей, які втратили свою другу половинку, значно зростав ризик серцево-судинних захворювань.
Так, частина піддослідних померла протягом першого місяця після втрати дорогих їм людей. Як правило, причиною смерті став інсульт після сильного потрясіння. Так вчені відзначили, що «розбите серце» може стати причиною інфаркту та серцевої недостатності.
Особливо важливу роль тут грає зниження скорочувальної функції серцевого м’яза. Дослідники припустили, що проблеми, пов’язані з «розбитим серцем», з’являються через різке підвищення адреналіну і інших стресових гормонів.
Проте вчені стверджують, що проблеми з серцем можуть виникнути так само і від сильних позитивних емоцій – радості чи щастя.
Виходить, що висновок учених зводиться до того, що всі свої емоції необхідно тримати під контролем, це допоможе зберегти міцне здоров’я.