Вивчаючи останки стародавніх людей, вчені давно помітили, що зуби їх були в більш міцному стані, ніж у сучасних. Генетичний аналіз останків наочно показує, що негативні зміни складу бактерій ротової порожнини пов’язані зі змінами в способі життя. Спочатку, на думку вчених, удар по здоров’ю людини завдало сільське господарство.
Експерти з університету Аделаїди, які вивчають стародавні ДНК, відзначили, що провели перше дослідження, присвячене еволюції, що сталася за останні 7500 років, і тому, як вона вплинула на бактеріальний склад порожнини рота з усіма наслідками для здоров’я.
Виявилося, що в порівнянні з старовиною, сучасний бактеріальний склад не відрізняється різноманітністю. Це веде до поширення захворювань зубів і порожнини рота. Даний висновок вчені зробили після того, як їм вдалося виділити кальцинований наліт з зубів 34 скелетів. Таким чином, вдалося простежити еволюцію з періоду останніх мисливців-збирачів до Середньовіччя.
Після поповнення раціону людини обробленими цукром і борошном в бактеріальному тлі стали превалювати бактерії, що відповідають за карієс. Фахівці прийшли до висновку, що ротова порожнина людини постійно перебуває в нездоровому стані. Це ще один доказ шкоди цукру і борошна для здоров’я людини.
Здоров’я завжди на першому місці. Якщо ви потребуєте допомоги, не соромтеся звертатися в Центр Сімейної Медицини. Ви отримаєте професійну допомогу та персоналізований підхід до вашого лікування, спрямований на досягнення оптимального стану здоров’я.