До чого техніка дійшла! Засмагати в наш час можна не тільки влітку, це задоволення стало доступним круглий рік завдяки соляріям. Але щоб засмага принесла користь і не нашкодила здоров’ю, треба навчитися правильно користуватися цим штучним опроміненням.
Якщо в минулому засмага вважалася ознакою поганого тону, особливо у жінок, то сьогодні — це атрибут здоров’я, краси, стилю і навіть престижу. Саме це призвело до розвитку індустрії штучної засмаги, що дозволяє виглядати засмаглим незалежно від пори року. Кожен сучасний салон краси обладнаний солярієм, що дозволяє придбати бажаний бронзовий відтінок шкіри: це всілякі крісла-солярії, ліжка, вертикальні солярії. Наскільки ж корисно користуватися соляріями і чим може загрожувати регулярна штучна засмага? Спробуємо розібратися в цьому актуальному на сьогоднішній день питанні.
Солярій, як і Сонце, має головну рису — ультрафіолетове випромінювання. Виходить, що принцип дії солярію на організм такий же, як і у Сонця. Але сонячне світло також ще містить і інфрачервоне випромінювання, яке відсутнє у солярію. Але солярій – інтелектуальна техніка, в ній можна контролювати довжину ультрафіолетових хвиль, в цьому ще одна відмінність і перевага. Крім того, Сонце містить три види хвиль, кожен з яких по-своєму впливає на організм. А ось ультрафіолет солярію можна регулювати, що робить процедуру безпечною і навіть корисною для організму.
Найголовніша користь, яку дарує солярій — краса тіла. Ви будете подобатися собі і оточуючим, а це вже великий плюс. Як вже було сказано вище, в солярії можна регулювати співвідношення і потужність різних УФ-хвиль, що неможливо в атмосфері.
Вже давно доведено, що під впливом УФО в шкірі синтезується вітамін D та інші біологічно активні речовини, необхідні організму. Нещодавно під керівництвом німецького професора Барта були проведені дослідження, які показали, що навіть невелика концентрація УФО стимулює синтез вітаміну D, а також нормалізує артеріальний тиск і вміст холестерину в крові. Для досягнення бажаного ефекту вистачить навіть короткочасного випромінювання раз у два дні протягом шести днів.
Вчені встановили, що опромінені ультрафіолетом клітини починають виділяти гормони ендорфіни, які ще називають гормонами щастя. Саме тому після процедури в солярії люди наповнені відчуттям умиротворення і щастя. УФО сприяє зміцненню імунної системи, нормалізує фосфоро-кальцієвий обмін, зміцнює м’язи і кісткову тканину, підвищує розумову і фізичну активність, допомагає побороти депресію.
Найбільш грізним наслідком частого відвідування солярію, як відомо багатьом, є рак шкіри і навіть найважча його форма — меланома. У багатьох людей, що зловживають використанням соляріїв, були виявлені атипові меланоцитні шкірні ушкодження. Професор А. Бойд встановив, що жінки з діагнозом базальноклітчастого раку шкіри у 2 рази частіше відвідували солярій, ніж інші жінки контрольної групи. Також вченими були проведені кілька досліджень, які підтвердили, що частота використання соляріїв більше одного разу на тиждень, починаючи з 20-річного віку, призводить до подвоєння ризику розвитку раку до 45 років.
Встановлено, що тривале перебування у солярії гальмує роботу нервової системи, у той час як невеликі дози УФО активують нервові клітини. Інтенсивна штучна засмага здатна викликати фотодерматози, загострення дерматозів, викликаних червоною вовчанкою, поліморфний висип. Крім того, часте відвідування соляріїв стане причиною передчасного старіння шкіри, пігментних плям, глибоких зморшок, розширення капілярів і судин, появи чорних вугрів в області носа і щік.
Багато фахівців сьогодні вважають, що з метою збереження здоров’я людей, необхідно виключити використання соляріїв і закликають людей самостійно стежити за станом шкіри. Всім бажаючим мати гарну засмагу слід роз’яснювати зв’язок між УФО і розвитком раку шкіри. Ці противники соляріїв прагнуть змінити віру людей у те, що засмага – це ознака краси та здоров’я. Так, в західних країнах неможливо відвідування солярію без заповнення відповідної форми з зазначенням числа можливих процедур в соляріях на тиждень конкретною людиною. У деяких країнах при вході в солярії висить табличка: «Відвідування солярію небезпечно для вашого здоров’я, сприяє виникненню ракових захворювань шкіри і послаблює імунну систему».
Якщо ви все ж наважуєтеся скористатися штучною засмагою, пам’ятайте про такі правила:
Як бачимо, незважаючи на всю зручність і існуючу користь соляріїв, існує чимало можливих негативних наслідків, тому в гонитві за красою краще згадати про здоров’я, адже тільки здорова людина виглядає по-справжньому красивою.