Якщо ви хочете якомога довше зберегти повноцінне зір, необхідно переглянути деякі звички, що ведуть до його погіршення.
Ця шкідлива звичка подвоює ризики можливих проблем із зором. В ході досліджень було доведено, що куріння має відношення до розвитку катаракти і загального погіршення зору. Нікотин також ушкоджує область сітківки, відповідальну за центральний зір, а з віком це переростає в макулярную дегенерацію очей.
Ультрафіолет небезпечний для сітківки, він може привести до катаракти і навіть ракових пухлин очей. Тому, виходячи на пекуче сонце, подумайте про захисну оптику. Краще вибирати окуляри з позначкою UV, які забезпечують додатковий захист сітківки.
Не можна купатися і приймати душ в лінзах, якщо вони не пристосовані для цього. Так, високогідрофільні лінзи можуть пропускати і затримувати воду, а при купанні у відкритих водоймах під лінзи можуть потрапляти хвороботворні мікроорганізми.
Синдром «сухого ока» знайомий багатьом, хто змушений цілими днями просиджувати перед екраном. Спрямувавши погляд на монітор, людина рідше кліпає, від чого пересихає слизова. Як результат, очі швидко втомлюється, зір втрачає чіткість, деформується кришталик. Якщо нічого не змінювати в режимі, то це загрожує короткозорістю.
Дана звичка підвищує ризик занести інфекцію в очі, що викличе почервоніння і роздратування. Крім того, при терті можна пошкодити рогівку, що веде до розвитку кератоконуса – патологія, при якій рогівка стоншується і випинається, а судини біля ока руйнуються.
Почитати ввечері книгу при світлі бра, до того ж, лежачи – це поширений вид відпочинку. Але така звичка вже через кілька місяців призведе до погіршення зору, розвитку короткозорості, астигматизму. Читати, малювати, працювати правильно тільки сидячи з прямою спиною і з хорошим освітленням.
Щоб зберегти гостроту зору, включайте в свій раціон такі продукти, як морква, жирна риба, шпинат, чорниця. Вони запобігають дегенерації клітковини, катаракті, міопії.