Мозок сучасної людини знаходиться в регулярній напрузі через перевантаження і стреси, що заважає ясності думки і розумової працездатності. Як же збільшити працездатність мозку?
Нездатність зосередитися, неуважність, відсутність інтересу, слабкість і апатія — все це явні ознаки зниження працездатності мозку. І все нічого, якщо вони проявляються у вечірній час, перед сном, адже за ніч організм відпочине. Але що робити, якщо всі ці ознаки на лице вже вранці?
Перше, що потрібно зробити, так це змусити свій мозок попотіти. Своєрідна зарядка для розуму покращує нейронні зв’язки головного мозку і створює заділ інтелектуальної потужності. Для розвитку пам’яті можна почати вивчати іноземні мови, розгадувати кросворди, вирішувати математичні задачки, грати в ігри, які змушують включати мислення. Тобто, активізуйте свою сіру речовину, і тоді мозок змушений буде включитися.
До речі, в оточенні всіляких гаджетів, сьогодні ми занадто рідко задієюмо мозок. Якщо треба підрахувати щось, відкладіть калькулятор — краще порахуйте в умі, а маршрут поїздки прокладіть подумки, відмовившись від навігатора, постарайтеся, не заглядаючи в записну книжку, згадати потрібний номер телефону. Доведено, чим більше чисел крутиться у вашій голові, тим більше задіяно зв’язків між нейронами.
Цікаве дослідження провели вчені Університету Британської Колумбії. Вони описали ключові молекулярні зміни, що відбуваються в мозку в процесі навчання і запам’ятовування.
У ході дослідження з’ясувалося, що навчання стимулює клітини мозку, а маленька амінокислота приєднується до білка мозку, відомому як дельта-катенин. Цей процес важливий для змін в клітинних зв’язках в мозку, сполучених з навчанням.
Спостереження над лабораторними тваринами показало, що після обстеження нового середовища у тварин в мозку в два рази збільшувалася концентрація зміненого дельта-катенін. Це означає, що вони брали активну участь у формуванні спогадів. Учені підкреслюють, що мозкова активність також змінює і структуру білка, і його функцію.
Наступний важливий момент для нормальної роботи мозку – правильне харчування. Доведено, що для роботи мозку необхідний цукор, а тому багато хто, бажаючи збільшити працездатність мозку, налягають на солодке. Але треба пам’ятати, що при сидячій роботі — це прямий шлях до ожиріння, так як цукор швидко засвоюється і згоряє. Більш оптимально вживати продукти, що містять натуральний крохмаль і цукор: бобові, рис, картопля, чорний хліб, горіхи т.д. Така їжа буде засвоюватися повільніше, і мозку вистачить заряду енергії на кілька годин.
Важливо також і те, що і як ми п’ємо. Якщо ви звикли пити кухоль кави кожну годину роботи, то навряд чи допоможете своєму мозку. Краще поставити на робочий стіл пляшку із звичайною водою і кожну годину випивати по склянці. Це врятує від зневоднення, яке часто є причиною перевтоми і втратою працездатності.
Робота без відпочинку також веде до втрати працездатності. Ті, хто робить невеликі перерви в роботі, відволікаються і перемикають на час мозок на іншу діяльність, зрештою показують більш ефективні результати.
Якщо у Вас виникли проблеми зі здоров’ям, не соромтеся звертатися в Центр Сімейної Медицини. Тут вам забезпечать кваліфіковану допомогу та підберуть індивідуальне лікування, спрямоване на покращення вашого стану здоров’я. Ваше благополуччя є нашим пріоритетом.