У шаленому ритмі сучасного життя часто ми забуваємо про головне — збереження здоров’я. Більшість заради досягнення успіху готові пожертвувати навіть найдорожчим — здоров’ям, вирішивши, що пізніше, коли будуть зароблені перші мільйони, можна буде й про здоров’я подумати. Але мудро поступає той, хто розуміє, що успіх без хорошого самопочуття неможливий.
-якщо людина стикається з проблемами і здатна вирішити їх, вона задоволена і здорова, а якщо вона здорова, то вона набагато швидше зможе розв’язати ці проблеми. Тобто все взаємопов’язано — справи завжди йдуть краще, якщо ви здорові, і ви здорові, якщо відчуваєте радість і успіх в роботі. Таке от своєрідне замкнуте коло, одне неможливе без іншого. Але причина, як здоров’я, так і успіху, в одному — в духовний розвитку і особистісному зростанні. Яку б сферу свого життя ми не взяли — робота, здоров’я, сім’я – все це результат роботи над собою. Будь-яка книга про досягнення успіху розповідає про те, що успішна людина неодмінно дбає про своє здоров’я.
У силу сформованої свідомості ми звикли боротися вже зі слідством захворювання, яке настало: нежить, кашель, головний біль. І навіть дію прийнятих нами ліків направлено на усунення наслідків хвороби. А чи пробували ви дивитися на застуду чи мігрень як на наслідок своїх попередніх вчинків, переживань, емоцій, а не звинувачувати в цьому не вчасно закриту кватирку або протяг, що трапився? Чи замислювалися ми, що причини наших хвороб полягають в нас самих?
Можливо, хвороба – це вороже ставлення світу до нас, до нашої неправильної поведінки, негативного ставлення до людей, природи, своєрідний барометр, який вказує, що в чомусь ми помиляємося? І зовсім не природа, не Всесвіт і не Бог посилають нам хвороби як покарання, а ми самі піддаємо себе неприємностям, коли відчуваємо дискомфорт або проблеми у сім’ї, на роботі, з колегами та друзями. Швидше за все, у всіх проблем, що випливають у хвороби, природа однакова – незнання і неправильне ставлення до світу.
У житті існує безліч прикладів, коли медицина була безпорадною, але людина видужувала без всяких ліків, кардинально змінюючи своє життя.
Виходячи з цього, життя можна уявити своєрідною школою, в якій хвороби — це погані оцінки за неуспішність, а вчасно виправлена поведінка тягне за собою винагороду у вигляді здоров’я.
У зв’язку з даною темою згадується ще й тема вічного пошуку людиною філософського каменю, еліксиру молодості. Як ви думаєте, якщо б така чудодійна пігулка від всіх хвороб була знайдена, людство б зажили краще? Сумнівно, швидше за все, всі проблеми з фізіологічної площині перемістяться в сімейну та виробничу сферу.
Такий висновок можна зробити навіть з того факту, що після знаходження лікувань від одних страшних захворювань, на їх місці з’являлися нові. Це зовсім не означає, що треба відмовлятися від ліків і традиційного лікування, медикаменти дуже часто ставлять на ноги важко хворих людей. Але бували випадки, коли вилікуваний пацієнт несподівано вмирав від іншої важкої хвороби. Про що це говорить?
Просто хвороба була дана людині, щоб вона зрозуміла, що в чомусь помилялася і пора змінюватися. Але найчастіше ми не хочемо змінюватися на краще, а лише на час заліковує свою проблему. Дійсно, що значить помінятися? Як побачити, в чому ти помиляєшся? Це складні філософські питання і, мабуть, вони тому й виникають час від часу — для можливості розвитку і особистісного зростання.
Якщо ви поспілкуєтеся з по-справжньому успішними людьми, то переконаєтеся, що їхнє життя – це не тільки кар’єра і прагнення більше заробити, це високоорганізовані люди, які вміють принести реальну користь суспільству і разом з тим завжди залишатися бадьорими, енергійними і здоровими. Можливо, саме таких людей треба брати за зразок гармонійного поєднання здоров’я і успіху.