Про які можливості власного тіла ми не знаємо?

Багато років наука нам твердила, що у людини існує п’ять основних здібностей сприйняття: слух, зір, дотик, нюх і смак. Однак останні дослідження довели, що людський організм має цілу низку інших почуттів, які допомагають сприймати навколишній світ. При цьому частина таких здібностей є вродженими, а частина формується під впливом обставин.

Настав час ближче познайомитися з іншими можливостями власного тіла.

1. Сліпозір

Ця здатність більше властива сліпим людям. Відомо, що часто сліпота пов’язана не тільки з дефектом або пошкодженням самих очей, а з порушенням проходження інформації від зорового нерва в мозок. У зв’язку з цим очі незрячих людей здатні сприймати навколишній простір і передавати сигнали в мозок якимись невідомими способами: тобто людина не бачить перешкоди, але точно знає, де вона знаходиться. В такому випадку навіть повна сліпота не заважає людині орієнтуватися в просторі.

2. Почуття брехні

У деяких людей неймовірне чуття на брехню. Вони, навіть особливо не вникаючи в суть промови, лише підсвідомо фіксуючи зміни виразу обличчя мовця, визначають правду і обман.

3. Почуття небезпеки в період овуляції

Цей період активізує в організмі жінки безліч захисних механізмів, тому небезпека сприймається особливо гостро.

4. Еквіліброцепція

Більш простою мовою, це почуття рівноваги. Наше тіло наділене здатністю зберігати і підтримувати рівновагу навіть при прискореному русі або зміні напрямку руху.

5. Термоцепція

Цим терміном прийнято називати здатність тіла відчувати тепло і холод на відстані. Чи завжди нам необхідно доторкнутися до вогню, щоб зрозуміти, що він гарячий? Те ж саме і по відношенню до холодних предметів.

6. Тетрахроматізм

Лише деякі люди наділені цією здатністю. Суть її в надзвичайно інтенсивному зорі. Звичайне людське око влаштоване так, що отримує інформацію по трьом каналам, тому наш зір і називається трихроматичним. Але є люди, зір яких використовує чотири канали, як і у деяких тварин (риб і комах). Тому воно і називається тетрахроматичним. Володарі такого зору бачать незвичайні кольори і відтінки.

7. Почуття часу

Виявляється, ми можемо відчувати не тільки почуття плину часу і тривалості подій. У нашій владі також «управління часом». Ми в змозі прискорювати діяльність мозку в стані стресу або паніки, тому в такий момент нам здається, що все навколо діє з уповільненням.