Багато людей вранці відчувають проблеми з пробудженням. Розбитість, незрозуміла втома, млявість заважають насолоджуватися початком нового дня. Потребується чимало часу, щоб зібрати себе «в одне ціле» і відчути бадьорість. Чому так відбувається?
Вчені пов’язують ранкову розбитість з дефіцитом гормону мелатоніну. Нормалізація рівня цього гормону в крові забезпечить легке і приємне пробудження. Сама речовина мелатонін залежить від сонячного світла.
Дослідження показали, що організм виробляє мелатонін в особливо великих кількостях за дві години до моменту сну, але за ніч рівень цього гормону значно падає.
Ось і виходить, що після нічного відпочинку ми знову відчуваємо втому: адже для відновлення нормального рівня мелатоніну просто недостатньо часу. Якщо ви звикли лягати пізно, то режим збивається, рівень гормону залишається високим навіть під ранок, що викликає відчуття втоми при пробудженні.
Але є прості способи почувати себе бадьорим і відпочилим при ранковому пробудженні:
– дотримуватися стабільного режиму сну,
– регулярні прогулянки на свіжому повітрі,
– не «засиджуватися» довго після заходу сонця,
– лягати спати раніше.
Здоров’я завжди на першому місці. Якщо ви потребуєте допомоги, не соромтеся звертатися в Центр Сімейної Медицини. Ви отримаєте професійну допомогу та персоналізований підхід до вашого лікування, спрямований на досягнення оптимального стану здоров’я.