Красиві нігті, як на руках, так і на ногах, – показник здоров’я і доглянутості. Але сучасній людині важко не потрапити в групу ризику грибкового зараження. Небезпека зараження чекає скрізь – на прогулянці босоніж по пляжу, при плаванні в громадському басейні, в парку атракціонів, на батутах. У кожному подібному місці можна легко підчепити грибок нігтів і стопи.
Розмноження грибка відбувається спорами. Тобто для зараження достатньо будь-якої самої дрібної крихти хворого нігтя або мізерного пластівця з п’яти або стопи. Підступність захворювання в тому, що очевидні симптоми зараження проявляються через деякий час, що ускладнює достовірне встановлення причин, за якими відбулося зараження.
Тим часом, догляд за ногами повинен бути таким же ретельним, як і за руками, а може, й більше. Якщо наші руки постійно схильні до дії води і кисню, то нігті ніг більше схильні до зараження, так як частіше потіють, а деякі просто не дотримуються елементарних правил гігієни.
На жаль, лише одиниці відразу беруться за лікування, основна маса хворих звертаються за допомогою вже із запущеним грибком нігтів.
Спочатку хворих турбує несильний свербіж в ураженій області, лущиться шкіра стоп. Як правило, на це рідко хто відразу звертає увагу. Але коли нігті пальців ніг починають жовтіти, а шкіра на стопах лущиться, особливо жінки піднімають тривогу, в основному через побоювання за свій зовнішній вигляд. Чоловіки ж у своїй більшості взагалі не звертають уваги на подібні «дрібниці».
Спочатку грибок практично непомітний, на нігтях з’являються невеличкі жовті плями або білі смуги, а з часом сухість і деформування нігтя. Підбирається грибок непомітно, а лікується дуже довго. При перших проявах грибка нігтя (оніхомикоза) необхідна консультація лікаря-дерматолога, який призначить комплексне лікування.
Однак не обов’язково чекати прийому у лікаря, почати лікування можна самостійно, в чому допоможе народна медицина.
Хороші результати дає змазування хворого нігтя йодовою настоянкою. Процедуру проводити через день після прийняття душу. Звичайно, жовтий колір нігтя при цьому може не всім сподобається, тоді можна купити прополісовую настоянку.
Ванночки з насиченого відвару чистотілу також дають хороші результати. Проводити їх треба не менше півгодини. А протягом дня з соку чистотілу можна робити компреси на хворий ніготь.
Влітку корисно робити компреси із свіжого листя горобини, прив’язуючи їх до ноги за допомогою бинта.
Ще один чарівний рецепт – кашка з часнику з вершковим маслом. І хоч запах часнику переносять не всі, але втираючи таку суміш в уражене місце нігтя, можна знищити грибок.
При відсутності алергії на оцет раз на тиждень на ніч робиться компрес з оцту 9%. На ранок уражений ніготь видаляється.
При лікуванні грибка нігтів ніг треба запастися терпінням, тому що процес лікування може зайняти багато часу. При цьому може знадобитися змінити кілька методів, чергувати їх. Але від грибка треба позбутися повністю, інакше він перетворить ваше життя на кошмар!