Підвищуємо енергію

Наші досягнення, а часто і просто настрій, багато в чому залежать від того, скільки в нас життєвої енергії. Як зробити так, щоб сил вистачало на все? Що робити, коли сили вичерпуються, а що-небудь робити просто немає бажання?

Розпоряджатися своїми ресурсами енергії — майже те ж саме, що управляти грішми. Розумні витрати підтримують життєдіяльність, правильні вклади приносять відсотки, а перевитрата вимагає відшкодування.

Однак іноді низький рівень енергії є симптомом якогось захворювання. Необхідна консультація лікаря, якщо при правильному харчуванні, хорошому сні, регулярних вправах ви відчуваєте постійну втому. А якщо слабкість супроводжується втратою ваги, поганим апетитом, частим сечовипусканням, то варто переконатися, що це не анемія, діабет або гіпотиреоз.

Як відомо, найефективніший спосіб відновлення енергії — повноцінний сон. У повсякденному житті більшість людей потрапляє в ситуацію «заборгованості» своєму організму уві сні. І не біда, якщо це відбувається від випадку до випадку, але якщо економія сну відбувається регулярно, то доведеться заплатити «штраф».

При цьому варто розуміти, що у кожного свій енергетичний рівень. Є люди, які по 4–5 разів на тиждень здатні відриватися на вечірках, а вже до 9.00 бути на роботі, але деяких такий ритм може зламати.

Точно так само по-різному ми всі затрачаємо сили на стреси, що багато в чому залежить від характеру та темпераменту. Емоції теж визначають рівень енергії. І зрозуміло, що почуття болю, гніву чи провини здатні блокувати енергію. Нам важливо розуміти, що саме представляє найбільшу загрозу для нашої енергії і відповідно з цим влаштувати своє життя так, щоб повернути собі сили.

Поради для відновлення енергії

Щоб повернути енергію, її потрібно витрачати. Звучить парадоксально, але маються на увазі фізичні навантаження, які сприяють виробленню ендорфіну — гормону задоволення. Крім того, спалюються калорії, і чим швидше це відбувається, тим більше енергії у нас з’являється.

Збалансоване харчування — найоптимальніший спосіб відновлення енергії. Сніданок — обов’язково, а потім ще 3–4 прийоми їжі протягом дня невеликими порціями. Уникайте рясних трапез, краще перекусіть бананами, курагою, горіхами.

Розумний відпочинок. Самий правильний підхід — поєднання фізичного з духовним. Життя показує, що регулярні вихідні відновлюють життя краще, ніж випадкові канікули.

Радуйте себе результатами своєї праці. Балуйте себе подарунками — нові туфлі або помада здатні істотно підвищити настрій.

Хороші відносини з партнером допомагають швидше долати стреси. Не віддаляйтеся один від одного, адже в міцних парах партнери якраз і відрізняються тим, що вміють підтримати один одного, чим і поповнюють енергію.

Займайтеся сексом. Відомо, що нестача часу і втома часто компенсується за рахунок відмови від занять сексом. Та й який секс, якщо втома валить з ніг? Але не забувайте: секс — невичерпне джерело енергії і хорошого настрою.