Обережно: продукти-наркотики!

Всі ми добре знайомі з тягою до певних продуктів, які хочеться покуштувати навіть без відчуття почуття голоду. Варто відчути запах або побачити привабливий продукт, як відмовитися від них уже немає сил.

Адже обжерливість є одним зі смертних гріхів, значить, проблема догоджання себе продуктами харчування виникла ще в стародавні часи. У багатьох країнах сьогодні істотна частина населення страждає на ожиріння, а схуднення є непереборною задачею. Часто ці сучасні проблеми нам представляють як негативний вплив технічного прогресу, насправді причини криються в іншому.

У нашому розумінні черевоугодник — це людина, яка не вміє тримати себе в руках, схильна до низинних потреб, загалом — ненажера. Останнім часом психологи пропонують порівнювати таких людей з наркоманами або алкоголіками.

Дійсно, чому буває так складно втриматися, щоб не з’їсти улюблену «смакоту», навіть при повному усвідомленні її шкоди для здоров’я? Як виявилося, багато продуктів містять у собі особливі речовини, які дратують центр задоволень в нашому мозку, так само, як і наркотик, чим викликається звикання і потреба в збільшенні дози. Рішення сісти на дієту в таких випадках стає нездійсненним, і схуднути стає неможливо.

Продукти, що викликають звикання

Цукор

У цьому випадку мається на увазі не просто цукор в чистому вигляді, але всі продукти, багаті вуглеводами — торти, печиво, булки, тістечка, морозиво, банани та ін. Вся справа не в муці, а саме в цукрі, який входить до складу всіх кондитерських виробів. Такі продукти викликають різкий стрибок цукру в крові, а цукор викликає в мозку викид природних опіатів. Але падає цукор у крові так само швидко, як і підвищується, тому людина відчуває гострий напад голоду.

Шоколад, какао, кава

Вважається, що саме ці продукти викликають найбільше звикання. Вони містять алколоїди на зразок тих, які присутні в алкоголі. Крім того, кофеїн і цукор також сприяють виробленню звикання. Відомо, що шоколад використовується навіть в якості замісної терапії в лікуванні алкогольної залежності.

М’ясо і риба

М’ясні продукти провокують різкий викид інсуліну в крові, що сприяє сплеску допаміну в мозку. Допамін – речовина, що активізує центр задоволення в мозку. Це пояснює, чому людині так важко відмовитися від м’яса.

Молочні продукти

Молоко, в тому числі і людське, містить в невеликих кількостях морфін, а також казеїн, що розпадається на опіати — каземорфіни. Особливо шкідливий з цієї точки зору сир, так як в ньому висока концентрація морфінів, а також надмірна кількість жирів і солі. Якщо сир у вашому раціоні один з основних продуктів, то схуднути вам не вдасться.

Фаст-фуд

Справа в тому, що практично всі страви швидкого приготування містять елементи, що викликають звикання — жири, цукор, сир, сіль, казеїн. Ці продукти викликають настільки сильну залежність, що подолати її практично неможливо, чим з успіхом користуються виробники фаст-фуду.

Бажаємо вам набратися сили волі і відмовитися від продуктів-наркотиків, які позбавляють організм здоров’я.

Здоров’я завжди на першому місці. Якщо ви потребуєте допомоги, не соромтеся звертатися в Центр Сімейної Медицини. Ви отримаєте професійну допомогу та персоналізований підхід до вашого лікування, спрямований на досягнення оптимального стану здоров’я.