Усі хвороби розвиваються на нервовому ґрунті. Це твердження вже давно стало істиною, яку підтверджує ще одна модна останнім часом ідея — наші думки матеріальні. І справді багато методів лікування останніх років ґрунтуються на позитивному мисленні, корисному для здоров’я.
Вченими було проведено чимало досліджень, які показують, що кожна сумна, сердита, недобра думка змушує мозок виділяти хімічні речовини, що негативно відбиваються на загальному стані організму. І навпаки, коли людина перебуває в хорошому настрої, мозок працює на виділення корисних для тіла речовин. Тобто давно встановлено, що будь-яка хвороба починається в наших думках, а тіло лише слухняно підкоряється їм.
Виходить, що люди даремно витрачають величезні гроші і час на вітамінні комплекси, здорову їжу, відвідування фітнес-клубів, очищення організму, щоб залишатися здоровими? Невже для подовження життя і підтримки міцного здоров’я досить налаштувати себе на конструктивне мислення і позбутися деструктивного? Можливо, хтось скептично поставиться до такої заяви, не вірячи в те, що таке невловиме як наша думка може стати причиною хвороби матеріального тіла. Але ті, хто знайомий з поняттям психосоматичної медицини, розуміють, що більшість хвороб мають психологічне походження.
Звичайно, не можна абсолютно всі хвороби пояснювати деструктивними думками. У той же час доведено медициною, що спосіб мислення може впливати на здоров’я двома способами:
У більшості з нас сильніше б’ється серце, коли доводиться публічно виступати. Коли ми бентежимося, відчуваємо, як червоніє наше обличчя. Коли ми налякані, то тіло готове пуститися у втечу. Чому тіло таким чином реагує на зовнішні фактори, що відбиваються спочатку в наших думках?
Справа в тому, що емоції готують наше тіло до певних дій. Якби ми могли сфокусувати свої думки в момент сильноъ напруги на нашому стані, то помітили б напруження м’язів, прискорене серцебиття, сухість у роті, викид адреналіну в кров, відтік крові від шкірних покривів, особливо на кінцівках.
Цікаво, що описані реакції розвивалися в процесі еволюції, щоб підготувати живих істот до дій в критичних ситуаціях. Виявляється, прискорене дихання і серцебиття, підвищений адреналін допомагають діяти більш енергійно, а напружені м’язи мобілізуються для інтенсивного навантаження. У момент небезпеки відтік крові від шкіри зменшує втрату крові в разі поранення. Як бачимо, жодної випадкової реакції в хвилини напруги немає, всі вони продумані природою для нашого ж захисту.
Але в той же час можна відзначити і погіршення координації рухів під час небезпеки, коли ви не здатні провести рівну лінію. А під час гнівних думок рухи стають різкими, голос підвищується, обличчя червоніє і зуби стискаються. Адже все це проробляють з нашим тілом наші ж думки. Виходить, щоб заспокоїти реакції, треба думати інакше.
Помічено, володарі конструктивного мислення рідше звертаються до лікарів зі скаргами на головні болі, проблеми з хребтом і запорами. Люди, які краще справляються зі своїми емоціями, повідомляють про меншу кількість симптомів, ніж емоційно неврівноважені.
Варто відзначити вплив на здоров’я і особистісних забобонів. Це може бути пов’язано з тим, що особистісні забобони тісно пов’язані з депресивними станами.
Менше скаржаться на здоров’я і добре організовані люди, так як вони вміють контролювати свій режим, шкідливі звички та іншу деструктивну поведінку, наприклад, обжерливість.
Люди, що володіють деструктивним мисленням, як правило, ведуть нездоровий спосіб життя. Пояснюється це їх низькою самооцінкою, переконанням в тому, що все одно нічого змінити в житті вони не можуть, вони не схильні піклуватися про себе, тому що переконані, що це всього лише зайві клопоти, які нічого не вирішать в їхньому житті.
Такі люди можуть роками не відвідувати стоматолога, постійно недосипати, не стежити за правильним режимом харчування, не займатися спортом. Їм легше знайти короткочасні задоволення у вигляді алкоголю, наркотиків, необдуманого сексу, не піклуючись про тривалі наслідки, ніж постаратися змінити себе і спрямувати свої думки в інше, конструктивне, русло.
А ще величезний вплив на наші думки надають стереотипи, які поступово складаються навколо. Згадайте, скільки разів на день ви чуєте слова «проблеми», «вигоди», «гроші»? І як часто доводиться чути «борг», «благородство», «любов»? Страшно те, що цю ненормальність поступово ми сприймаємо як норму, відвикаємо від Справжніх книг, Справжніх почуттів, стаємо прагматичними і розважливими. Можливо, варто розібратися в собі і почати жити по-справжньому?
Якщо у Вас виникли проблеми зі здоров’ям, не соромтеся звертатися в Центр Сімейної Медицини. Тут вам забезпечать кваліфіковану допомогу та підберуть індивідуальне лікування, спрямоване на покращення вашого стану здоров’я. Ваше благополуччя є нашим пріоритетом.