Найкорисніша вода

Те, що наш організм складається в основному з води, нам відомо ще з шкільних підручників біології. Саме цьому правильне харчування повинне починатися з контролю якості води. Цікаво, що за все життя людина випиває близько 75 тон води. Багато? Мабуть, саме тому, досягнувши певного режиму пиття, ми дуже скоро помітимо це на своєму самопочутті. Якщо без їжі людина проживе якийсь час, то без води не протягне і кілька днів. Людський організм щоденно втрачає 2,5 л води, тому лікарі рекомендують випивати не менше 2 л води на день.

Далі слід визначитися, яка ж вода збереже нам життєві сили?

Щоб усі біохімічні процеси в організмі протікали збалансовано, вода повинна мати певні якості. Найголовніша якість води — чистота. Визначення «чиста вода» означає вода без хлору та його органічних поєднань, без солей важких металів, без вірусів, бактерій, нітратів та інших органічних речовин.

Доведено, що єдине джерело чистої природної води — дощ. Але ще наші нащадки вважали, що дистильована вода зовсім не корисна для організму. Підтвердили це і сучасні медики: якщо довго вживати позбавлену необхідних солей воду, то це призведе до порушення обміну речовин.

Найкориснішою, смачною та чистою є артезіанська вода та джерельна. Єдиним її недоліком вважається те, що ми не завжди можемо знати, через які шари проходить така вода. Також корисна вода з глибоких криниць, 15–20м глибиною. У них дощова вода потрапляє, проходячи довгий шлях, при цьому очищується та мінералізується у різних ґрунтах.

Майже всі рідини, що входять у склад людського організму, є слабколужними, і лише шлунковий сік та сеча характеризуються як кислотні. У зв’язку з цим стає зрозумілим, що слід допомогти організму поповнитися такою самою лужною рідиною. Не даремно у першій половині XX століття лужну воду стали називати «живою», відповідно кислотна вода — «мертва». Більшість продуктів, які ми вживаємо у їжу, має кислотне навантаження: молоко, яйця, м’ясо, сир, зернові, кава, бутильовані чаї та інш. Щоб добре почуватися довгі роки, необхідно слідкувати за своїм питним режимом, відмовитися від солодкої газованої води, а пити більше лужної. Дайте лужному організму більше лужної води. Адже це по силах кожному!