Фахівці молекулярної біології в ході досліджень з’ясували, що місце для запам’ятовування інформації в людському мозку обмежене. Людина не може запам’ятовувати інформацію нескінченно.
Хоча раніше вчені вважали, що подібних обмежень не існує, але в ході ряду експериментів відмовилися від цього твердження.
Виявляється під час оволодіння новою інформацією, уміннями і навичками пам’ять стирає ті дані, які раніше «зберігалися» у неї.
Спочатку інформація декількома шляхами потрапляє в гіпокамп – ділянку мозку, відповідальну за сприйняття. Але в міру того, як інформація закріплюється там, мозок вже не може сприймати нову і поступово витісняє стару, займаючи її місце. Це і дало вченим підстави стверджувати: місця мало, а в разі тривалого навчання нова інформація «розчищає» для себе простір.
Але є люди, які можуть запам’ятовувати величезні обсяги інформації. На їх прикладі вчені раніше і зробили висновок, що здібності людської пам’яті безмежні. Нейрофізіологи давно намагаються виміряти максимальний обсяг пам’яті, але поки що всі зусилля зводяться до якихось когнітивних подвигів, досконалими окремими людьми і людьми з атиповим мозком.
Вчені стверджують, що мозок людини складається приблизно з 100 млрд нейронів і лише один мільярд з них має відношення до довгострокового зберігання інформації в пам’яті. Якщо припустити, що кожен нейрон містить по одній одиниці пам’яті, то можна зробити висновок, що наш мозок вже переповнений інформацією. “Якби можна було мати стільки спогадів, скільки існує нейронів, то виявиться, що це число не таке велике, – каже Пол Ребер, професор психології з Північно-Західного університету в Еванстоні, штат Іллінойс. – Місце для зберігання (даних) в вашому мозку закінчилося б досить швидко”.
Якщо у Вас виникли проблеми зі здоров’ям, не соромтеся звертатися в Центр Сімейної Медицини. Тут вам забезпечать кваліфіковану допомогу та підберуть індивідуальне лікування, спрямоване на покращення вашого стану здоров’я. Ваше благополуччя є нашим пріоритетом.