Вивчаючи відмінності між чоловіками і жінками, вчені встановили, що чоловічі кістки товщі, а тому рідше схильні до переломів після травм.
Ще одне дослідження показало, що у одружених чоловіків кістки міцніше, ніж у холостяків. Має значення і вік, в якому чоловік зв’язав себе шлюбними узами. Ті, хто пішов під вінець до 25 років, мають більш крихкі кістки, ніж ті, хто одягнув обручку пізніше.
Нещодавно вчені зробили ще одне відкриття, яке стосується більш міцних облич у чоловіків. Було проведено дослідження останків австралопітеків, які вважаються основними предками homo sapiens. У виявлених останках були міцні лицьові кістки. Протягом довгого часу вважалося, що міцні кістки лицьової частини черепа сформувалися у зв’язку з вживанням твердої їжі – горіхів, насіння, трави.
На сьогоднішній день з’явилася нова теорія, автором якої є Д. Каррір з Університету Юти, який вважає, що зміцнення лицьових кісток пов’язане з формуванням більш потужного захисту в постійних бійках, які були звичайними в ті далекі часи. Масивні надбрівні дуги, щелепи і скули були необхідні представникам сильної статі для того, щоб вижити. Саме таке зміцнення кісток черепа стало хорошим захистом, яке сформувалося і зміцнилося в процесі еволюції.
Якщо у Вас виникли проблеми зі здоров’ям, не соромтеся звертатися в Центр Сімейної Медицини. Тут вам забезпечать кваліфіковану допомогу та підберуть індивідуальне лікування, спрямоване на покращення вашого стану здоров’я. Ваше благополуччя є нашим пріоритетом.