Радикуліт – запалення корінця одного з спинномозкових нервів.
Починається радикуліт раптово з гострого болю при русі. Статистика стверджує, що від радикуліту страждає кожен восьмий житель Землі старше 40 років. Але в наші дні на хворобу скаржаться і молодші люди, в тому числі і спортсмени.
При раптовому нападі радикуліту можна випити знеболюючий засіб, поки не приїхав лікар. Але можна спробувати більш щадне, а часто і більш ефективне, лікування – рецепти народної медицини.
1. Кору і листя барбарису звичайного взяти в рівних пропорціях. 1 ст. ложку сировини залити 1 склянкою окропу, кип’ятити протягом 1 хвилини, настояти 30 хвилин і процідити. Приймати по 1 ст. ложці 3 рази на день до їди. За допомогою цього відвару можна робити розтирання, примочки, компреси.
2. Хвою сосни (1 ст.л.) залити 1 склянкою води, кип’ятити 1 хвилину, настоювати 30 хвилин, процідити. Приймати по ¼ склянки 3 рази на день після їди.
3. Траву череди (1-2 ст.л.) залити 1 склянкою води. Кип’ятити 1 хвилину, настояти 30 хвилин, процідити. Приймати по 1-2 ст. ложки 3 рази на день до їди, макуху прикладати до хворого місця.
4. Траву і квітки комірника (1 дес) заварити 1 склянкою води, процідити. За допомогою отриманого відвару робити розтирання, примочки і компреси на хворі місця.
5. Листя липи (жменю) обдати окропом, загорнути в марлю, прикладати до хворого місця і тримати до охолодження. Зробити 2-3 припарки на ніч. Липа – ефективний протизапальний і болезаспокійливий засіб.
6. Хворе місце розтерти рослинним маслом і прикласти кашку з хрону або редьки на 40-45 хвилин (при чутливій шкірі на менший час).
7. Суміш з листя і кори верби (1 ст.л.) залити склянкою окропу, настоювати 30 хвилин, процідити. Приймати по ½ склянки 3 рази на день за 30 хвилин до їди.
8. Траву чебрецю залити горілкою в співвідношенні 1: 3. Настоювати добу, розтирати хворі місця перед сном. На ніч хворе місце укутують теплим шарфом.