У медичному середовищі вже давно йде суперечка з приводу комп’ютерних ігор: корисні вони для розвитку мозку або небезпечні?
Одна група медиків стверджує, що віртуальна реальність шкодить людському здоров’ю, викликаючи звикання, подібне до наркотичного. Інша група говорить, що ігри корисні, вони допомагають розвивати мозок, допомагають спілкуватися і взагалі в них одні плюси. Але різні дослідження впливу комп’ютерних ігор на мозок людини показали, що правда десь посередині.
Так, американські вчені з Університету Індіанаполіса встановили, що в мозку геймерів, які обирають «агресивні» ігри з великою кількістю кривавих сцен і насильства відбуваються значні зміни. Особливо небезпечні вони для дітей і підлітків.
Згідно з дослідженнями, в ділянках мозку, які відповідають за емоції, у підлітків спостерігалося збільшення активності, в той час як в інших ділянках, відповідальних за контроль і концентрацію, було відмічено помітне зниження активності.
При цьому вчені підкреслюють, що подібні зміни спостерігаються в тих випадках, коли дитина воліє «стрілялки», в яких головне завдання – вбити якомога більше монстрів, щоб перейти на інший рівень. А ось ігри-стратегії, навпаки, корисні, тому що розвивають логічне мислення.
Інші американські вчені з Північної Кароліни провели дослідження, яке стосувалося популярної гри WOW – World of Warcraft. У цю гру грає близько 10 мільйонів людей у світі. Виявилося, що гра в WOW підвищує когнітивні здібності і покращує ще деякі показники. Особливо корисна ця гра для людей старшого віку (60-77 років). У дослідження взяло участь 39 осіб такого віку. Ці люди грали в WOW два тижні, а потім дослідники перевірили словниковий запас гравців, здатність до концентрації, пам’ять та ін.
Так от, всі ці характеристики значно покращилися! А результати тестів, які учасники дослідження проходили в кінці ігрового терміну, виявилися краще початкових.
Все це показало, що комп’ютерні ігри можуть мати як негативний, так і позитивний вплив на здоров’я. Головне – знати міру і вибрати «правильну» гру. Якщо ж все своє життя присвячувати комп’ютерним іграм, то деградація особистості неминуча.