Іноді здається, що насичені роботою і турботами дні садять батарейку нашого мозку до мінімуму. Тоді опускаються руки і з’являється єдине бажання: спокій! Але необхідність рухатися далі змушує мозок не відключатися. Чому так відбувається?
Нещодавно німецькі вчені виявили надзвичайну здатність мозку: працювати в режимі економії енергії. Фахівці розповіли, що клітини мозку здатні генерувати і поширювати нервові імпульси, контролюючі потоки натрію і калію. Цей процес вимагає солідних енерговитрат. Але за рахунок контролю над потоком мозок може економити на цьому енергію майже до 4 разів проти звичайного режиму функціонування.
Дослідники встановили, що кількість енергії, яку мозок витрачає на одні й ті ж операції, може бути різним, що залежить від конкретної ситуації. Спочатку вчені вважали, що в режимі економії мозок може знижувати споживання енергії на 20-30%, але виявилося, що в реальності показники можуть бути набагато нижче, при цьому без шкоди для мозкових клітин.
Вченим вдалося зняти напругу, що генерується нервовими клітинами мозку, що показало, як в звичайному режимі і режимі економії терміни і обсяги надходження натрію і калію різняться. Вчені припускають, що режим економії мозок використовує в екстрених випадках, оскільки брак цих двох речовин позначається на роботі іонних градієнтів.
Дослідники заявили, що їхня робота має велике значення для вивчення нтерпретаціі сигналів мозку.
Здоров’я завжди на першому місці. Якщо ви потребуєте допомоги, не соромтеся звертатися в Центр Сімейної Медицини. Ви отримаєте професійну допомогу та персоналізований підхід до вашого лікування, спрямований на досягнення оптимального стану здоров’я.