У сезон кавунів ми тішимося їх ароматом і насолодою. Але не всі знають, що кавун — це не просто ласощі, але також лікувальний засіб.
Кавун — ягода, яка на 80% складається з води, решту її частину складає фруктоза, мікроелементи і рослинна клітковина. Так як 30–40 г фруктози організм здатний засвоїти без витрат інсуліну, кавун без побоювання можуть їсти навіть хворі на інсулінозалежний діабет. 100 г кавуна містить 38 калорій.
Кавун — справжнє джерело вітамінів і мікроелементів: вітаміни B1, B2, С, РР, фолієва кислота, каротин, пектинові полісахариди, клітковина і мікроелементи: калій, магній, залізо, натрій, кальцій, фосфор та ін Весь цей комплекс поживних речовин благотворнио впливає на серцево-судинну систему, залози внутрішньої секреції, сприяє активності кишкової мікрофлори.
Якщо ви страждаєте циститом, нефритом, пієлонефритом та іншими захворюваннями сечостатевої системи, кавун стане для вас справжнім цілителем. Нефрологи рекомендують їсти по 2 кг кавуна щодня всім, хто схильний до каменеутворення в нирках. Цінність кавунового соку для промивання нирок в тому, що в ньому практично відсутні кислоти і солі, які подразнюють сечову систему. Навіть навпаки, розчинені в ньому луги діють заспокійливо на вогнища роздратування. Але сечогінна властивість кавуна пояснюється не тільки великим вмістом води в ньому. Навіть висушена кавунова кірка має яскраво виражений сечогінний ефект і відвари з неї застосовуються як лікування цілий рік.
Кавун діє очищуюче не тільки на нирки, але його сік розчиняє в собі і виводить токсини з печінки. Лікування кавуном ефективно не тільки при хронічних захворюваннях печінки, але також при гострих харчових і медикаментозних отруєннях.
Дієтологи для загального очищення організму за відсутності протипоказань рекомендують так зване «кавунове голодування». Його суть полягає в тому, що протягом 3–4 днів в їжу вживається тільки кавун і чорний хліб. Таке лікування можливе тільки восени, так як законсервована м’якоть кавуна для її використання тривалий час не зовсім підходить.
Великий вміст магнію в кавуні стабілізує артеріальний тиск, корисний для жовчовиділення і деактивації холестерину, перешкоджає утворенню каменів в нирках, знижує нервову збудливість, м’язові спазми.
Кавун також багатий залізом і сприяє кровотворенню, допомагає при анемії.
Користуйтеся моментом, правильно вибирайте кавун і насолоджуйтеся їм всією родиною!