Гіпергідратація (водне отруєння, водна інтоксикація) – надлишок води в організмі. Являється ознакою порушення водно-сольового обміну.
Захворювання може бути пов’язане з:
Поділяється гіпергідратація на:
Виникає даний стан у тому випадку, коли води в організм надходить більше, ніж виводиться. До зниження концентрації натрію в крові призводить надлишок води. Якщо серце, нирки та гіпофіз функціонують нормально, то вживання надмірної кількості води не викликає гіпергідратацію. У людей, нирки яких не функціонують нормально набагато частіше зустрічається гіпергідратація. Таке може спостерігатися при цирозі печінки, застійній серцевій недостатності, надлишковій продукції антидіуретичного гормону, нирковій недостатності. Людям, страждаючим цими захворюваннями, доводиться обмежувати кількість води і вживання солі.
Важливим є встановити вид гіпергідратації під час діагностики, тому що лікування проводиться різне при них. Показники рівня гематокриту, натрію в крові будуть різними також.
Спосіб лікування гіпергідратації до деякої міри залежить від її основної причини. Однак у кожному разі необхідно обмежити введення в організм рідини. Лікар призначає відповідні препарати та проводиться симптоматичне лікування.