Гіперактивним дітям не вистачає сонця?

У кожному дитячому колективі є дитина-дзига, яка і хвилини не здатна спокійно посидіти. Здається, енергія її розпирає зсередини: вона весь час схоплюється, бігає, щось чипає, кричить, пищить, вимагає. Ще пару десятиліть тому таких дітей вважали просто невихованими, а тепер їм ставлять діагноз «гіперактивність».

У чому причина гіперактивності дитини?

Психологи визначають гіперактивність як понад підвищену активність, невміння концентруватися на якомусь занятті тривалий час, схильність моментально відволікатися. При цьому весь цей «букет» супроводжується нервово збудженим станом. Оточуючих такі діти часто шокують, дратують, їх лають вихователі в дитячому садку, вчителі в школі, батьки вдома. Біда ще й у тому, що така дитина підриває загальну дисципліну в колективі.

Фахівці стверджують, що причина гіперактивності, або як ще називають – синдром дефіциту уваги з гіперактивністю (СДУГ) зовсім не в недоліках виховання. Сьогодні вчені висувають кілька причин, однією з яких називають брак сонячного світла.

Так, нідерландські вчені говорять, що діти, які живуть на найбільш сонячних територіях Землі, від гіперактивності страждають значно рідше в порівнянні з дітьми більш північних областей. На думку фахівців, промені ультрафіолету в цілому захищають дитячу нервову систему від багатьох негативних факторів.

Для дослідження до уваги були взяті десять країн, заштрихованих згідно кількості випадків СДУГ на одну людину. У ході аналізу з’ясувалося, скільки протягом року в цих країнах буває сонячних днів

У результаті виявилося, що співвідношення між розвитком СДУГ і кількістю сонячних днів залишалося помітним навіть при обліку інших факторів. Дану теорію фахівці вирішили перевірити на дітях-аутистів або з депресивними розладами. Але кількість сонячного світла в їхньому випадку не мала ніякого значення.

Дослідження показало, що сприятливий вплив сонця на періодичність появи випадків СДУГ у дітей пояснюється діяльністю біологічних годин. Лікування безсоння і інших розладів сну передбачає нормалізацію добових ритмів. З цією метою застосовують світлову терапію, ефективність якої раніше була доведена при симптомах даного розладу.

Тому, якщо у вашому оточенні мешкає гіперактивна дитина, можливо, їй просто не вистачає сонячного світла?

Якщо у Вас виникли проблеми зі здоров’ям, не соромтеся звертатися в Центр Сімейної Медицини. Тут вам забезпечать кваліфіковану допомогу та підберуть індивідуальне лікування, спрямоване на покращення вашого стану здоров’я. Ваше благополуччя є нашим пріоритетом.