Що таке здоровий спосіб життя, відомо кожному – правильне харчування і фізична активність, перш за все. Дотримуючись правил здорового способу життя, людині під силу весь час залишатися в гарній формі. Але недавно вчені встановили, що це також позитивно позначається на генному рівні.
Щоб підтвердити свої припущення, вчені провели дослідження за участю 30 чоловіків, генетично схильних до ризику виникнення раку простати. Ці пацієнти свідомо відмовилися від хірургічного втручання, радіо- або гормонотерапії. Протягом трьох місяців учасники експерименту вели здоровий спосіб життя: в їх раціон входило більше фруктів і овочів, цільного зерна, бобів і сої. Також щодня вони здійснювали прогулянки тривалістю не менше 30 хвилин і медитували близько години.
Через три місяці, як і очікувалося, учасники схудли, у них знизився кров’яний тиск, покращився стан здоров’я в цілому. Але найголовніше, що відзначили вчені, у них відбулися позитивні зміни на генетичному рівні, а саме змінилася активність 500 генів: 48 генів, що відповідають за запобігання захворювання, включилися, а 453, що провокують розвиток захворювання, вимкнулися.
Таким чином, вчені ще раз довели, що якщо людина спадково схильна до будь-яких захворювань, в тому числі тяжких, то це не вирок. Зусиллям волі за допомогою здорового способу життя можна змусити «замовчати» хвороботворні гени і активізувати зцілюючі.