У результаті багатьох досліджень вчені визначили, що кістки сучасної людини більш крихкі, ніж у стародавніх людей.
Порівнюючи кістки шимпанзе і сучасної людини, вчені натрапили на одну істотну відмінність. Кістки шимпанзе щільно заповнені мікроскопічними структурами, які називають «губчаста речовина кістки». Людині зараз така будова кістки не властива.
Відсутність такої речовини робить скелет людини легше, хоча збільшує ризик переломів і призводить до розвитку остеопорозу. Виходячи з цього, вчені зробили висновок, що така зміна структури кістки сталася в ході еволюції.
Вчені в першому дослідженні порівняли скелети сучасних шимпанзе зі скелетами австралопітеків, неандертальців, ранніх представників Homo sapiens і сучасної людини. У результаті з’ясувалося, що скелети всіх «предків» сучасної людини більш щільні за рахунок наявності «губчастої речовини».
Причину таких змін вчені побачили в сидячому способі життя сучасних людей, адже останнім часом у нас практично немає необхідності зайвий раз рухатися, як це потрібно було нашим предкам під час полювання для видобутку їжі.
Дана гіпотеза була підтверджена і другим дослідженням, в якому з’ясувалося, що у мисливців і збирачів тазостегнові суглоби були набагато міцніше, ніж, наприклад, у стародавніх фермерів.
Тобто дослідження вчених ще раз підкреслили, що крихкість кісток сучасної людини обумовлена малорухливим способом життя.
Здоров’я завжди на першому місці. Якщо ви потребуєте допомоги, не соромтеся звертатися в Центр Сімейної Медицини. Ви отримаєте професійну допомогу та персоналізований підхід до вашого лікування, спрямований на досягнення оптимального стану здоров’я.