Дискомфорт корисний для здоров’я?

У прагненні до комфорту немає нічого дивного. М’яка постіль, центральне опалення, знеболюючі препарати роблять наше життя більш приємним і безболісним. Однак експерти стверджують, що всі блага цивілізації роблять нас слабкіше з кожним днем. Дослідження показали, що невеликий дискомфорт корисний для нашого здоров’я.

1. Дозвольте легку застуду

Виявляється, ми поширюємо більше вірусів і довше хворіємо, якщо при застуді приймаємо жарознижуючі, чим якщо дозволимо організму боротися з інфекцією самостійно. Дослідники припускають, що, знижуючи температуру, ми створюємо комфортні умови для розмноження мікроорганізмів.

Деякі лікарі стверджують, що ібупрофен може збільшити тривалість застуди, так як пригнічує частину імунної реакції організму на інфекцію.

2. Не поспішайте в туалет

Спорожнення при кожному легкому позиві може посилити чутливість сечового міхура. Якщо регулярно спорожнювати при неповному сечовому міхурі, механізми посилу нервових сигналів в мозок можуть бути порушені. В туалет рекомендується відправлятися при рівні відчуттів 7/10 за шкалою дискомфорту.

3. Головний біль

Якщо головний біль має виражений характер, терпіння допомагає зменшити ризик частих рецидивів. Але регулярний прийом болезаспокійливих може зробити мозок більш чутливим до сигналів болю.

Але регулярний прийом болезаспокійливих типу ібупрофену або таких як кодеїн можуть викликати порушення в чутливості до болю.

4. Холодна вода

Це кращий засіб для зменшення болю і запалення в м’язах після тренування. І навіть якщо ми відчуваємо спокусу поніжитися в теплій ванні, холодний душ дасть кращий результат, за словами вчених. Крім того, холодний душ підвищує рівень ендорфінів, які піднімають настрій.

5. Відмовтеся від обігрівача

Зростання ожиріння прямо пропорційне середній температурі в наших квартирах, зі спостереження вчених. Існує кілька механізмів, що пояснюють, як температура і вага пов’язані між собою.

Кількість холоду може збільшувати кількість бурого жиру, який спалює більше калорій. Перебування на холоді також підвищує рівень метаболізму. При цьому навіть дві години на день при температурі 17 С буде досить. За півтора місяці це призводить до підвищення активності бурого жиру на 58% і спалюванню 5% ваги.

6. Спати на жорсткому

Дослідники виявили, що м’які матраци призводять до того, що людям частіше доводиться звертатися до знеболюючих. Це пояснюється тим, що м’які ліжка не підтримують хребет у природному положенні, що призводить до перенапруження м’язів і суглобів, появи болів і затискання нервів.

7. Трохи стресу

При тому, що всі твердять про шкоду довгострокового стресу, короткі періоди можуть викликати позитивну реакцію на організм. У ці моменти імунна система стає більш ефективною при боротьбі з інфекціями, а мозок генерує нові клітини. Нормально і корисно вважається, якщо стрес триває не більше декількох годин.

Здоров’я завжди на першому місці. Якщо ви потребуєте допомоги, не соромтеся звертатися в Центр Сімейної Медицини. Ви отримаєте професійну допомогу та персоналізований підхід до вашого лікування, спрямований на досягнення оптимального стану здоров’я.