Чим запити ліки?

Часто ми скаржимося, що багато сучасних ліків зовсім не ефективні. Але фахівці кажуть, що треба знати, чим запивати лікарські препарати, щоб не нейтралізувати їх дію.

Треба пам’ятати, що тепла вода прискорює розчинення і всмоктування, а холодна, навпаки, уповільнює цей процес.

Теплою водою рекомендується запивати таблетки від головного болю і деякі снодійні.

Багато хто запиває таблетки тим, що під рукою знаходиться: міцним чаєм або кавою. Однак не слід цього робити, особливо заспокійливі або снодійні препарати, так як кофеїн, який входить до напоїв, збудливо діє на організм.

Міцний чай містить залізо, а чайні дубильні речовини утворюють з залізом важкорозчинні сполуки, які знижують лікувальний ефект. Залізовмісні ліки слід запивати підкисленою водою, так як в кислому середовищі вони діють швидше і не витрачають даремно соляну кислоту шлункового соку.

Слід також пам’ятати, що сульфаніламіди погано розчиняються у воді. Більш придатними для них будуть лужні розчини: підігріта мінеральна вода Боржомі або розчином питної соди з розрахунку 1/3 чайної ложки на склянку теплої кип’яченої води.

Небезпечно запивати ліки овочевим або фруктовим соком. Так як вони мають складний хімічний склад і можуть вступати в реакцію з препаратами, то іноді утворюють небезпечні для організму сполуки.

Існують ліки, які слід не ковтати, а класти під язик і чекати, поки вони розчиняться. Наприклад, валідол або нітрогліцерин. Вони надають дію тільки в тому випадку, коли всмоктуються через слизову оболонку ротової порожнини. При ковтанні ж такі ліки майже повністю втрачають свої лікувальні властивості.