Останнім часом заклики до здорового способу життя звучать з усіх джерел інформації. Але вченим цього мало і вони знайшли ще одну причину, по якій ми повинні навчитися полюбити себе. Йдеться про недосипання. Особливо це актуально сьогодні, коли інтернет змушує багатьох своїх користувачів забувати про нормальний сон, а також для студентів, які люблять вчитися ночами.
Отже, вчені встановили, що брак всього двох годин сну може стерти з голови спогади. Тобто всього дві години недосипу достатньо, щоб мозок перестав відкладати і зберігати спогади. Під час сну мозок акуратно розкладає по поличках наші спогади. Але якщо ми обмежуємо себе у сні, то даний процес порушується, що призводить до непоправних результатів.
Сучасне життя дійсно не залишає нам багато вільного часу, але навіть це не повинно змусити нас сприймати здоровий сон як розкіш. Мозку вкрай важливо консолідувати спогади, а для цього потрібен нормальний сон. І тут навіть не допоможе чергова чашка кави, яка нібито допоможе виконати ще пару завдань. Краще вчасно лягти спати.
До таких висновків дійшов професор Абель з американського Університету Пенсільванії. Спостерігаючи за лабораторними мишами, він зауважив, що ті гризуни, які не висипалися, набагато гірше справлялися з тестами на пам’ять. Але навіть подальше відновлення режиму сну не допомагало мишам повернути спогади.
Тому на деяких етапах недосип виявляється максимально шкідливим.
Група шведських вчених встановила, що під час сну нервові тканини головного мозку позбавляються від токсинів, але в разі відсутності нормального режиму сну в мозку відбуваються деструктивні процеси. Автором дослідження став Крістіан Бенедікс з Університету Упсали. Він виявив речовину NSE i S-100B, яка викидається в кров’яне русло при травмах головного мозку. Так ось він з’ясував, що рівень даного з’єднання зростає не тільки у випадку фізичного впливу на нервові тканини, а й при хронічному недосипанні. У такі моменти концентрація NSE i S-100B піднімається не до критичного рівня, але її стає досить для того, щоб в мозку людини запустилися деструктивні процеси.
Було доведено, що при недосипання підвищений рівень NSE i S-100B, що руйнує тканини головного мозку, в кінцевому підсумку може стати причиною хвороби Альцгеймера, Паркінсона і розсіяного склерозу.
Ось яка “прекрасна” перспектива чекає тих, хто любить лягати спати пізньої ночі!