Для когось весна асоціюється з першими квітами і співом птахів, а для багатьох – з апетитним шашликом. І то правда: чи варто пригріти сонечку, любителі посидіти у мангала тут же тягнуться на природу. Які тільки аромати не наповнюють весняне повітря: запечена рибка, смажені сосиски, м’ясне асорті … Здається, живи і насолоджуйся!
Але ні, такі посиденьки на наступний день багатьом позначаються проблемами зі шлунком. с, біль, дискомфорт. Словом, гастрит.
Дійсно, поширений серед населення гастрит зовсім не поділяє нашої любові до шашликів та іншої смаженої і гострої гастрономії.
Однак, на подив гурманів, в більшості випадків гастрит не є наслідком неправильного харчування. Неправильне меню може лише погіршити хворобу. Збудником ж є бактерія «хелікобактер пілорі». Вона поселяється в шлунку і харчується його слизовою оболонкою. Паралельно Хелікобактер провокує надлишкове вироблення шлунком соляної кислоти, що веде до запального процесу, який лікарі і називають гастритом.
Виходить, що гастрит – це шлункова інфекція, підчепити яку простіше простого: при користуванні загальним посудом, предметами особистої гігієни, через поцілунок і т.п.
Небезпека в тому, що запущений гастрит може переходити у виразку і навіть рак. Погіршує ситуацію той факт, що більшість хворих займаються самолікуванням, яке зводиться, в основному, лише до прийому кислотно-знижуючих засобів. При цьому лікарі попереджають, що робити це категорично заборонено, так як в умовах зниженої кислотності бактерія активно розмножується, освоюючи нові простори шлунка.
Якщо, покуштувавши шашличка або іншої «мангальної» їжі, ви відчуваєте, що шлунок проти, вам необхідна консультація лікаря-гастроентеролога, який на ранніх етапах захворювання поставить діагноз і випише оптимальне лікування.
Здоров’я завжди на першому місці. Якщо ви потребуєте допомоги, не соромтеся звертатися в Центр Сімейної Медицини. Ви отримаєте професійну допомогу та персоналізований підхід до вашого лікування, спрямований на досягнення оптимального стану здоров’я.