Чи можна перед іспитом виспатися?
Так уже повелося, що серйозним випробуванням у навчанні передує безсонна ніч. Але вчені стверджують, що можна обійтися і без такої муки і використовувати більш зручний спосіб підготовки до тестів. Несподіване дослідження нейрофізіологів з Чикаго показало, що люди можуть навчатися навіть уві сні!
Секрет у тому, що треба перехитрити наш несвідомий мозок, а саме змусити його швидко запам’ятовувати групи спогадів, незалежно від того, що вам довелося вчити. Цей прийом можна використовувати замість повільного цементування спогадів, як це зазвичай буває.
Учасникам дослідження роздали діаграми, в яких показувалося, як треба грати дві прості фортепіанні мелодії. Всім виділили однакову кількість часу на засвоєння мелодії, а потім дали 90-хвилинний сон. Поки учасники спали, одна з мелодій тихо програвалася на повторі протягом чотирьох хвилин. Коли людей розбудили, вони змогли зіграти саме цю мелодію програти правильно на 4% частіше, ніж та, яка не програвалася. Тобто пам’ять показала значний результат всього лише від чотирьох хвилин «навчання уві сні».
Під час сну учасникам зробили електроенцефалограму мозку, яка показала шпиндельну активність в тій частині мозку, яка пов’язана з моторними рухами рук і запам’ятовуванням пісень у співочих птахів і людини. Експеримент показав, що «підживлення» процесу запам’ятовування під час сну впливає на процес консолідації спогадів в повільній фазі.
Дане дослідження дозволяє зробити висновок, що включення тихою аудіозаписи під час сну допомагає краще засвоювати й запам’ятовувати матеріал. Це стосується не тільки мелодій, а й, наприклад, іноземної мови, лекції з будь-якого предмету.
Спробуйте, а раптом це вам допоможе!