Руки часто можуть багато розповісти про людину. Особливо важливо це для жінок. Але задирки, які з’являються на пальцях, надають рукам неохайний вигляд, а також можуть стати місцем локалізації інфекції.
Найчастіше задирки з’являються в підлітковому віці через порушення гормонального балансу, при нерегулярному харчуванні, авітамінозі.
Задирки — це невеликі ділянки відшарованого епідермісу, що з’являються біля нігтів. Шкіра при цьому надривається і поступово відшаровується, так що частина задирки весь час залишається вільною. А ось зрізати її акуратно буває важко, тому багато хто просто обривають її, що вже створює небезпеку інфікування.
Задирки з’являються через те, що ніжна шкіра навколо нігтя втрачає свою еластичність. Це може відбуватися за постійної роботи з паперами, при довгому перебуванні рук у воді, а найчастіше при контакті з побутовою хімією. У кожному з цих випадків шкіра зневоднюється і пересихає.
Також причиною появи задирок може бути нестача в організмі вітамінів А і Е, а також захворювання шлунково-кишкового тракту.
Задирки також з’являються у тих, хто не дбає про свої руки. Шкода може нанести грубе проведення манікюру, при якому постійно пошкоджується шкіра, а також повне нехтування ним, коли епідерміс потовщується і тріскається.
Але небезпека задирки не тільки в непривабливому зовнішньому вигляді, але і в тому, що вони чіпляються за сторонні предмети, шкіра при цьому може надірватися ще більше, заподіюючи сильний біль.
Лікування обов’язково має бути загальним і місцевим. До загальних заходів належить правильне харчування, вітамінотерапія, лікування хвороб шлунково-кишкового тракту, ретельний догляд за руками. Крім того, корисні перед сном 10-хвилинні ванночки для рук з додаванням кількох крапель ефірного масла лимона і бергамота. Після такої процедури шкіру осушують серветкою і змащують живильним кремом.
Якщо ви виявили задирку, то краще її спочатку просто заклеїти пластиром або обв’язати бинтом, а вже видалити вдома. Дома шкірку акуратно видалити манікюрними ножицями, намагаючись не зачепити шкіру поряд, а потім обробити ранку перекисом водню або йодом.
Але якщо ви все-таки видаляєте задирку дома, то краще спочатку потримати руки хвилин десять в теплій воді, щоб шкіра розпарилася і була більш податлива. Задирку потрібно не відтягувати, а просто обрізати, щоб не вийшло додаткових хворобливих куточків шкіри. Коли користуєтеся ножицями, стежте, щоб вони щільно прилягали до шкіри, це попередить появу нових задирок.
Якщо у Вас виникли проблеми зі здоров’ям, не соромтеся звертатися в Центр Сімейної Медицини. Тут вам забезпечать кваліфіковану допомогу та підберуть індивідуальне лікування, спрямоване на покращення вашого стану здоров’я. Ваше благополуччя є нашим пріоритетом.