Чому ми любимо жирну їжу?

Як часто ми даємо собі слово зайнятися нарешті своїм здоров’ям і почати з правильного харчування! Але після недовгих стримувань наша рішучість випаровується при спогляданні на жирну їжу. Чому так відбувається?

Коли ми говоримо про улюблену їжу, то на першому місці стоять смак і аромат. Але не мале значення мають і інші відчуття, наприклад, хрускіт піджаристої скоринки або абсолютна «вершковість» морозива. Саме такими якостями володіють жирні продукти.

Що стосується хрускоту, то нам приємний не тільки він сам, але і звуковий ефект. Було навіть проведено спеціальне дослідження, в ході якого учасникам запропонували з’їсти по порції чіпсів, при цьому частина з них слухала хрускіт через навушники. Після цього всі учасники оцінювали свої відчуття. І ось ті учасники, які одночасно їли і слухали хрускіт через навушники, оцінили чіпси як найбільш свіжі.

Експеримент

Вчені провели ще один експеримент, помістивши в рот піддослідного … мікрофон. Так їм вдалося дізнатися звук тертя язика по піднебінню. Наприклад, коли ми п’ємо каву з вершками, то звук виходить більш м’яким, ніж якщо вип’ємо чорної кави. Звичайно, смак заснований на дотику, проте «акустична требологія» допоможе вченим більше з’ясувати, як саме сенсорна система людини сприймає жирний смак.

Також вчені встановили, що жири можуть посилювати аромат. Приміром, смак вишні стає більш інтенсивним без жиру, а ось ванілі – навпаки. Насиченість післясмаку також може змінюватися в залежності від жирності і аромату. Виявляється, деякі аромати містять молекули жиру, тому жир допомагає подовжити відчуття смаку в роті. Ось і виходить, що знежирені продукти не дають такого ефекту.

Треба сказати, що такі знання будуть вкрай корисні фахівцям харчової промисловості.

Здоров’я завжди на першому місці. Якщо ви потребуєте допомоги, не соромтеся звертатися в Центр Сімейної Медицини. Ви отримаєте професійну допомогу та персоналізований підхід до вашого лікування, спрямований на досягнення оптимального стану здоров’я.