Проблема випадання волосся більшою мірою стосується чоловіків, хоча зустрічається і у жінок. Треба сказати, що представники сильної половини людства по-різному ставляться до факту свого облисіння: хтось цього не помічає, а для когось це стає справжньою трагедією. Найголовніше в цьому випадку розуміти, що втрату волосся можна зупинити, головне — бажання.
Причин, за яких починається облисіння, може бути декілька. Розглянемо найпоширеніші з них.
У цьому випадку облисіння викликається андрогенами (тестостерон, дигідротестостерон) або геном втрати волосся, який передається у спадок. Якщо причина саме в цьому, то облисіння може починатися у чоловіків після досягнення статевої зрілості. Як правило, волосся починає скорочуватися з скроневої області, а потім відбувається загальне зменшення густоти волосяного покриву. Спадкове облисіння може передаватися як від батька, так і від матері і виникати в тому випадку, якщо в організмі присутня велика кількість андрогенів.
Всі стреси, як правило, впливають на різку зупинку росту волосяних фолікулів. Пояснюється це тим, що в момент стресу на шкірі голови відбувається стиснення кровоносних капілярів. Це призводить до відтоку крові, що позначається на виснаженні волосяної цибулини. Якщо під час стресу ви спробуєте вхопитися за волосся, то навіть при легкому відпущенні і розпрямленні пальців у вас на долонях залишиться кілька волосин. Напевно, саме через це з’явився вираз «Рвати на собі волосся». Тому варто побоюватися хронічного нервового напруження, адже воно погубить не тільки нерви, а й волосся.
Якщо ви помітили у себе облисіння, подумайте, чи не захоплюєтеся ви прийомом таких лікарських препаратів як аспірин, деякі антидепресанти або сечогінне? Виявляється вони здатні викликати облисіння.
У цьому випадку волосся починають випадати через порушення роботи залоз ендокринної системи, найчастіше щитовидної залози. Ослаблення її діяльності веде до облисіння лобових і потиличних ділянок голови. Слизистий набряк щитовидної залози призводить до сухості і тонкощі волосся. Причиною облисіння може стати і гіперфункція щитовидної залози.
Результати численних досліджень показують, що куріння підвищує ризик облисіння у чоловіків. Учені Національного Тайванської Університету піддали аналізу стан здоров’я більше 700 чоловіків у віці близько 65 років. Результати аналізу показали, що чоловіки, що викурюють в середньому 20 сигарет на день, мають значне або помірне облисіння. При з’ясуванні причини даного факту було встановлено, що волосяний мішечок при палінні піддається руйнуванню. А також куріння порушує циркуляцію крові і гормонів, а це сприяє підвищенню жіночого гормону естраген.
Здоров’я завжди на першому місці. Якщо ви потребуєте допомоги, не соромтеся звертатися в Центр Сімейної Медицини. Ви отримаєте професійну допомогу та персоналізований підхід до вашого лікування, спрямований на досягнення оптимального стану здоров’я.