Природа так влаштувала жінку, що вона завжди прагне виглядати привабливо і навіть період вагітності не стане винятком. Однак часто можна почути, що майбутнім мамам краще відмовитися від косметики. У зв’язку з цією темою ходить багато міфів, проте лікарі попереджають: користування деякими косметичними засобами під час вагітності краще обмежити.
Вагітність
тягне за собою серйозні гормональні зміни в організмі, а це часто призводить до зміну типу шкіри, зміни стану волосся і появи пігментних плям. Більш того, на окремі компоненти можуть виникати алергічні реакції.
Нещодавно було проведено дослідження, яке довело шкоду косметики під час вагітності. Головною причиною негативного впливу є фталати – небезпечні хімічні речовини, що входять до складу деяких косметичних продуктів: лак для нігтів, фарба і лак для волосся, губні помади. Як показало спостереження, ці речовини негативно позначаються на інтелекті майбутнього малюка. Експерти кажуть, що фталати присутні не тільки в косметиці, але і в деяких пластикових продуктах.
До дослідження були залучені 328 жінок і їх діти. Всіх учасниць об’єднував низький рівень доходів. Дослідники проаналізували рівень фтолати в сечі жінок в останньому триместрі вагітності. За їхніми спостереженнями, вплив високих рівнів фталата знижував IQ дітей у віці 7 років більш ніж на 6 балів.
Діти тих мам, в організмі яких виявили максимальну (25%) концентрацію фталатів DnBP і DIBP, мали рівень IQ на 6,6-6,7 балів нижче в порівнянні з іншими дітьми. При цьому фахівці помітили, що зниження інтелекту на 6-7 балів може сильно вплинути на успішність дитини в школі. Результати залишилися тими ж після того як дослідники врахували інші фактори, такі як інтелект і рівень освіти матері.
Лікарі попереджають вагітних жінок, що їх шкіра в період очікування дитини стає більш сприйнятлива, а збільшення доз вітамінів і активних речовин, що надходять з косметикою, можуть завдати непоправної шкоди маляті. Нижче представлений список інгредієнтів, яких слід уникати в складі косметичних засобів:
– активні компоненти (вітаміни, ретинол, фруктові кислоти);
– засоби на основі або з вмістом гормонів;
– ефірні масла;
– лаурил сульфат натрію (більше 2%);
-мінеральні масло (провокує сухість шкіри);
– бензол;
– ртуть;
– цинк;
– парабени.
Здоров’я завжди на першому місці. Якщо ви потребуєте допомоги, не соромтеся звертатися в Центр Сімейної Медицини. Ви отримаєте професійну допомогу та персоналізований підхід до вашого лікування, спрямований на досягнення оптимального стану здоров’я.