Чого побоюватися при купанні у водоймі?

З наближенням теплого сезону ми все частіше думаємо про головні літні задоволеннях: сонце і пляж. Вже скоро всі водойми і пляжі країни заповняться щасливими відпочиваючими. Але перед тим, як скупатися, слід не полінуватися і уважно вивчити околиці водойми. Якщо, наприклад, ви побачили, що поруч плескаються качки, а над водою кружляють чайки, краще пошукайте місце чистіше. В іншому випадку після купання ваше тіло може покритися червоними плямами, що зудять.

Що можна «придбати» в водоймах?

Найбільш поширене захворювання – церкарійний дерматит, або «свербіж купальщика». Це захворювання поширюється качками, які є носіями і розсадниками личинок глистів-сосальщиків – церкарій. Ці паразити наділені роздвоєними хвостиками, за допомогою яких вони активно рухаються, легко проникаючи в шкіру. А розмножуються такі личинки в молюсках.

Як правило, зараження проявляється миттєво. Найяскравіший симптом: нестерпний свербіж і поколювання шкіри. На щастя, поразка не йде далі шкірних покривів. У місцях занурення паразитів на шкірі з’являються невеликі шишечки, іноді гнійні пухирці. Церкарії ігнорують шкіру гомілок і ступень, а найчастіше вибирають стегна.

Після потрапляння в шкіру паразити швидко гинуть, але перед цим виділяють секрет, який і викликає сильну алергію. Люди, схильні до алергії, можуть отримати важку форму: невеликі червоні плями через 15-40 хвилин зливаються в одну суцільну запалену пляму, яке сильно свербить, температура тіла може піднятися до 39 градусів, може з’явитися кашель.

Підступність недуги в тому, що її часто плутають з іншими захворюваннями і не пов’язують з паразитами. Приблизно через тиждень людина, як правило, відчуває полегшення, але вже через короткий час неприємні симптоми можуть повторитися.

Варто розуміти, що дерматитом можна заразитися не тільки при купанні, а й під час прогулянки босоніж по траві чи піску на берегах водойм.

При перших ознаках зараження шкіру відразу потрібно обробити слабким розчином оцтової кислоти, спиртом або бальзамом «Зірочка». Як можна раніше постаратися прийняти антигістамінні препарати.

Якщо спокуса скупатися в літню спеку велика, не ігноруйте табличками «Купатися заборонено!», краще обійти сумнівну водойму стороною. Але якщо все ж доводиться зайти у воду, обробіть перед купанням шкіру будь-яким репелентом. А, виходячи з водойми, обов’язково промийте шкіру чистою водою і насухо витріть!

Здоров’я завжди на першому місці. Якщо ви потребуєте допомоги, не соромтеся звертатися в Центр Сімейної Медицини. Ви отримаєте професійну допомогу та персоналізований підхід до вашого лікування, спрямований на досягнення оптимального стану здоров’я.