Більше про апендицит

Апендицит – це запалення червоподібного відростка сліпої кишки, тобто апендикса. Недуга не виникає сама собою, їй передує захворювання шлунково-кишкового тракту, щонайперше від перевантаження його. Наприклад, якщо людина вживає надмірну кількість білкової їжі, м’яса, яєць. До речі, від цього виникає не тільки апендицит, а ще й грижі.

Причини

За моїми спостереженнями, запалення апендикса трапляється також від сильного переохолодження і загального ослаблення організму. Спостерігаю, що найчастіше апендикс запалюється у людей із хворою підшлунковою залозою. Але народна медицина вважає: апендицит буває й у випадках, коли людина проковтне кісточку риби або інший твердий чи гострий предмет. Навіть волосина в їжу потрапить – і це також може викликати запалення апендикса, адже волосся не перетравлюється організмом. Апендицит буває гострий і хронічний.

Симптоми

Гострий апендицит найчастіше починається різким болем внизу живота у правому боці або в ділянці пупка може боліти увесь живіт. Через кілька годин біль переходить у праву нижню частину живота. Для апендициту характерний біль, який наростає впродовж кількох годин і посилюється, коли людина рухається, кашляє. Може виникнути нудота, навіть блювання. Підвищується температура до 37,5-38,5 С. Часом температура залишається нормальною. Живіт ніби здувається, затримується випорожнення, іноді бувають проноси.

Якщо є підозра на гострий апендицит, то хворий має лягти, на живіт йому треба покласти лід і викликати швидку допомогу. Адже за гострого апендициту необхідна хірургічна операція. Небезпечно давати послаблювальні ліки. Не можна класти грілку на живіт і давати знеболювальні препарати, бо тепло посилить розвиток запального процесу, а знеболювальні ліки не даватимуть змоги правильно встановити діагноз.

Буває і так, що після гострого запалення апендикса людину не прооперували. Напад минув і хвороба нібито зникла, але може повторитись. Якщо напади повторюються – це вже хронічний апендицит. Нові напади хвороби бувають тяжчими і викликають небезпечні ускладнення.

Отже, апендицит потребує хірургічного втручання.

Наталя Земна