Перша. Виникає у старшому віці. Хворий скаржиться на нерізкі порушення сечовиділення неприємні відчуття в ділянці промежини внизу живота.
Друга. Часті сечовиділення, спочатку вночі а потім удень. Попервах позиви супроводжуються помірним болем, відтак інтенсивність сечовиділення дуже зростає. Зрештою виникає нетримання сечі.
Третя. Неповна хронічна затримка сечі. Перехід від II стадії до III може відбуватися непомітно для хворого. У цей період не повністю випорожнюється сечовий міхур. З часом кількість залишків сечі зростає, відтак вони призводять до потоншання сечового міхура, розширення сечовивідників, у результаті чого порушується функція нирок.
Четверта. У цей період проявляється яскраво виражена ниркова недостатність, відбувається інтенсивна інтоксикація організму. Коли сеча не відходить, застоюється, вона може гнити і отруює весь організм. Колись у таких випадках у народі говорили, даруйте, сеча в голову вдарила. Тобто з’являється важкість у голові, біль, людина не може нормально розумово працювати. Внаслідок отруєння сечею розвиваються шлунково-кишкові розлади, іноді це називають сечовою диспепсією. До цього додається ще спрага. В таких випадках слід визначити, чи то цукровий діабет, чи захворювання на аденому (втім, іноді буває, що і статева залоза хвора, і підшлункова). Тож коли дошкуляє вже така спрага — це вказує, що організм отруюється надлишковим азотом. Зневоднення може призвести до різкого схуднення. На 3-4 стадії хвороби, як правило, офіційна медицина пропонує оперативне втручання. Аденома статевої залози, хронічний простатит майже завжди дуже тісно пов’язані. Тому їх лікування майже однакове.
Найгірше, що запущена аденома викликає проблеми з нирками. Відпрацьована рідина повинна кудись діватися. Все що переробляє організм, накопичується в сечовому міхурі. Через перетиснуті сечовивідники сеча цілком не відходить, розвиваються гідронефроз, ниркова недостатність. І хоча в принципі аденома — пухлина доброякісна, часом вона може переродитись і виникає рак статевої залози.
У більшості випадків лікування статевої залози здійснюється курсами впродовж 36 місяців і більше, тож треба набратися терпіння.
1. У старшому віці варто відмовитися від прянощів, копчених продуктів, приправ, гострих закусок.
2. Якщо в аналізах сечі виявлено уратні солі, оксалати, необхідно усунути зі свого раціону каву, чай, обмежити споживання м’ясних страв і солі.
3. Якщо хворого непокоїть часте сечовиділення вночі, споживання рідини теж треба обмежити, а після сімнадцятої години навіть зовсім нічого не пити.
4. Слід уникати переохолодження. Якщо необхідно випорожнити сечовий міхур, протипоказано втримувати сечу.
5. Хворий повинен спати на жорсткому ліжку, щоб не було провисання таза.
6. Теплові процедури хворим на аденому протипоказані.
7. Хворим, у яких сидяча робота, слід вставати через кожні 40 хв., робити пробіжки, присідання, стрибки на місці, навіть душ приймати, дуже корисно їздити на велосипеді, кататися верхи на коні. Щодня треба пройти 10 км.
Наталя Земна