Про депресію ще не так багато відомо нашим громадянам, хоч вона і стала вельми поширеним явищем у суспільстві. Брак інформації про цю психологічну патології породжує безліч міфів серед людей. Розглянемо основні з них.
У народі депресію і за хвороба не вважають, і говорять, що це справа житейська і саме все пройде. Вважається, що людина сама занурюється в свій поганий настрій, навіть вередує, а тому і ліків, і лікарів їй ніяких не треба.
Проте все не так оптимістично, і фахівці стверджують, що депресія — справжнісіньке захворювання. Бувають випадки, коли запущена депресія навіть закінчувалася смертю. Психологи основну масу суїцидів пов’язують саме з депресією.
Звичайно, людина може «переходити» депресію, як грип. Однак все може закінчитися несподіваними ускладненнями. Тобто, якщо не звернутися до фахівця, то все можна опинитися на лікарняному ліжку. Ось тут вилазить і інший міф.
Багато хворих, помітивши у себе ознаки депресії, просто соромляться звернутися до лікаря, щоб не уславитися психами. Але депресія – така ж хвороба, як і інші, тому ганебною бути не може. Людина не винна, що занедужала нею, тому соромитися — остання справа.
Навіть з хронічною депресією хворих госпіталізують не в психіатричні лікарні, а в кризові центри.
Це необов’язково. При адекватному лікуванні про хворобу можна забути.
Частково це не міф. Навіть у сучасних препаратів можуть спостерігатися побічні ефекти, хоча лікарі намагаються підібрати лікування так, щоб виключити їх для своїх пацієнтів.
Найбільш частими побічними явищами від антидепресантів бувають головні болі, запаморочення, пітливість, серцебиття, підвищена чутливість до світла, втрата сексуального бажання, сонливість, порушення апетиту.
Якщо мова йде про залежність, то ні в якому разі не про фізіологічну, а про психологічну. З іншого боку психологічна залежність може бути викликана чим завгодно.
Антидепресанти повинні продаватися виключно за рецептами, але наші громадяни примудряються купити їх вільно. А от наслідки такої самостійності можуть виявитися вельми плачевними. Шанс, що ліки допоможуть, мізерний, а от що нашкодять — цілком реальний. Справа в тому, що антидепресанти — сильно діючі речовини, які лікар підбирає індивідуально, особливо дозування.
Часто буває так, що при найменшому зменшенні симптомів депресії, хворий кидає курс лікування. Але лікарі категорично не рекомендують так чинити! Лікар, крім того, що призначає антидепресанти, ще й стежить, як проходить лікування. А якщо кинути курс лікування на самому піку, то хвороба може не просто відновитися, але вдарити ще з більшою силою.
Сьогодні багато людей, боячись зашкодити своєму здоров’ю, побоюються приймати препарати на основі хімії, віддаючи перевагу всякі травички. А ось «Новопассит» вважається народом прекрасним природним антидепресантом. Тобто люди плутають антидепресанти, заспокійливі і транквілізатори.
Але улюблений усіма «Новопассит» містить цілком нетрав’яний засіб, розбавлене десятком різних трав, і скоріше є транквілізатором, ніж антидепресантом. Він може на час заспокоїти, але від депресії не позбавить.
Здоров’я завжди на першому місці. Якщо ви потребуєте допомоги, не соромтеся звертатися в Центр Сімейної Медицини. Ви отримаєте професійну допомогу та персоналізований підхід до вашого лікування, спрямований на досягнення оптимального стану здоров’я.