Останнім часом часто звучить заклик деяких дієтологів не піддавати деякі продукти термообробці, щоб таким чином зберегти більше корисних речовин в них. Однак, щоб уникнути серйозних проблем, слід знати продукти, які в сирому вигляді вживати ніяк не можна.
Куряче м’ясо вважається дієтичним, але готувати його потрібно правильно. Між моментом, коли курку забили на підприємстві і прибуттям її на вашу кухню, з її тушкою може статися багато цікавого. Фахівці стверджують, що куряче м’ясо дуже схильне нападу крихітних, непомітних оку паразитів, які потраплять у ваш організм, якщо котлети або філе будуть недостатньо просмажені. І навіть промивання курки перед приготуванням в проточній воді не допоможе уникнути бактерій.
Особливо люблять ласувати сирими яйцями чоловіки, вважаючи, що необроблений білок зробить їх м’язи міцніше. І, до речі, це цілком справедливе очікування. Але разом з білком в організм може проникнути сальмонела, яка нечасто, але все ж зустрічається в сирому жовтку.
Кісточкові фрукти – справжнє джерело вітамінів. Але і вони совають в собі небезпеку. Якщо розколоти ядерце персика, манго або абрикоса, то можна виявити білу і їстівну на вигляд масу. І вона дійсно смачна, але з’їдати її не варто. Хіба що фрукт ви витягли з компоту. Справа в тому, що в костачках фруктів міститься амигдалин – речовина, яка при контакті з зовнішнім середовищем стає ціанідом. Звичайно, до отруєння призведе вживання великої кількості кісточок, але краще поберегтися.
Хто любить сиру картоплю? Важко таких знайти. Хоча деякі люблять, щоб картопля була злегка недосмажена. При цьому корисно знати, що картопля своєрідно реагує на сонячне світло. Під ультрафіолетом хімікат, який міститься в клубнях, стає токсичним. Вживаючи його в сирому вигляді, можна викликати напади нудоти і мігрені.
Сучасні технології перевірки, здавалося б, дозволяють без побоювання вживати свинину. Однак не варто зловживати стейком- “rare”, так як потенціал заразити людину чимось на зразок трихінельозу, круглого хробака або свинячого ціп’яка. До речі, останній може виростати до 6 м в довжину в шлунку свині, а значить, і людини.
Так як квасоля готується дуже довго, то є вірогідність не доварити її. А напівсирі квасолеві зерна можуть стати причиною серйозного отруєння, так як в квасолі міститься токсин лектин. Перед приготуванням квасолю необхідно замочувати протягом не менше п’яти годин.
Ревінь – смачна начинка для пирога, а також основа для компоту. Але їсти його сирим не треба, хоч він має своєрідний і привабливий смак. І якщо стебла шкоди не принесуть, то в листі міститься високий рівень токсину щавлева кислота, яка може пошкодити нирки, а це цілком може призвести навіть до летального результату.
Здоров’я завжди на першому місці. Якщо ви потребуєте допомоги, не соромтеся звертатися в Центр Сімейної Медицини. Ви отримаєте професійну допомогу та персоналізований підхід до вашого лікування, спрямований на досягнення оптимального стану здоров’я.