Осінь хоч і вважається романтичною часом, але, в той же час, навіває меланхолію, а у багатьох навіть депресію. Восени наше здоров’я потребує особливої уваги, адже попереду зима — період грипу та ГРВІ. Лікарі рекомендують в осінні місяці зайнятися зміцненням імунітету, допомогти організму адаптуватися до холодів.
Щоб уникнути в осінньо-зимовий період простудних захворювань, візьміть до уваги шість основних правил.
Організм буде нормально реагувати на перепади температур, якщо у вас міцні судини. Найкраще тренують судини прогулянки на свіжому повітрі. 40-хвилинна прогулянка кожен день і 10-хвилинна зарядка щоранку — запорука здоров’я в холодний період року.
2. Їжте більше овочів
У вересні та жовтні ще достатня кількість овочів і фруктів, які забезпечать вашому організму запас вітамінів на зиму. Особливо налягайте на гарбуз, перець, помідори і зелень.
3. Збільшуйте калорійність
З приходом холодів підвищуються енерговитрати організму, а це означає, що треба збільшити калорійність раціону. Однак адаптація до мінливих умов погано позначається на засвоєнні м’яса — джерелі білка. Але природа подарувала нам чимало продуктів, багатих цією речовиною — квасоля, горох, кисломолочні продукти. Морепродукти підвищать загальний тонус організму. Звичайний чай краще замінити трав’яним або фруктовим, а на десерт краще їсти натуральний мед — він підвищує імунітет.
4. Бережіть нерви
Восени наш організм перебуває в стані стресу вже від того, що не вистачає сонця і псується погода. Недолік сонячних променів може призвести до хвороб, депресій, погіршення загального стану і втоми. Все це негативно позначається на імунітеті, а тому ми більш схильні до вірусних інфекцій. У зв’язку з цим дуже важливо берегти себе, а особливо душевний комфорт. Сильні стреси лише погіршують ситуацію і роблять більш активними віруси.
5. Зупиніть хронічні захворювання
Відомо, що восени багато хронічних проблеми загострюються. Але вчасно прийняті профілактичні заходи допоможуть не допустити цього. Наприклад, при гастритах пийте настої з квіток ромашки і листя м’яти. При хронічних бронхітах допоможе курс лікування елеутерококом — вранці і ввечері по 20 крапель протягом двох тижнів, пару курсів за осінь.
6. Відпочинок
Восени організм краще не перенапружувати — намагайтеся більше відпочивати. Щоб зняти денне напруження або стрес, приймайте ванни з розслаблюючими маслами (лаванди, герані, чайного дерева та ін.) Втома і слабкість організму не буде дошкуляти, якщо спати не менше 8 годин на добу.