5 способів зміцнити зубну емаль

Зубна емаль – сама міцна тканина організму. Однак мікрофлора, яку створюють бактерії в ротовій порожнині, діє вкрай руйнівно на неї.

Щоб якомога довше зберігати цілісність наших зубів, стоматологи рекомендують застосовувати наступні п’ять способів.

1. Зубна нитка (флосс)

Сюди ж відносяться зубні йоржики і зубочистки. На жаль, ворсинки зубної щітки не завжди здатні досягти важкодоступних місць між зубами, де найчастіше скупчуються залишки їжі і утворюється зубний наліт. Після такої чистки слід гарненько прополоснути рот водою, а не запивати чаєм або кавою.

2. Тверда їжа

Яблука, морква, редиска, капуста, кукурудза та інші жорсткі продукти в сирому вигляді стимулюють слиновиділення і запобігають прилипання м’якої вуглеводної їжі до зубів. Вживаючи тверду їжу, ми зміцнюємо ясна, забезпечуючи жувальне навантаження і покращуючи кровообіг.

3. Жувальна гумка без цукру

Багато хто намагається замінити жуйкою звичайну чистку зубів щіткою і пастою. Однак такий спосіб виправданий після прийому м’якої їжі (борошняних виробів, шоколаду, гарнірів), і то лише протягом 5-10 хвилин для позбавлення від вуглевмістких частинок.

4. Витримка температурного режиму

Відомо, що різкі перепади температури руйнівно діють на зубну емаль, викликаючи мікротріщини. Запиваючи гарячу каву холодною водою, ми ризикуємо спровокувати розвиток карієсу через те, що під мікротріщини швидше потрапляють бактерії на наступний шар зуба – дентин, що і веде до подальшого руйнування.

5. Фтор

У помірних дозах фтор зміцнює емаль і є засобом профілактики карієсу. Фтор міститься в спеціальних пастах, а також в таких продуктах: риба, печінка, молочні продукти, зернові культури.